No niin. Nyt tuntuu ja näyttää siltä että mun 1.8 carina een syyläri valskaa sieltä alareunasta. Mieleen tulee nyt katella osia purkaamosta. Siinä vois olla kohtuullinen hintaetu. Tai sitte ei. No mutta sitä että passaakohan tuohon moottoriin sama syyläri ko mitä on tuosa 1.6 moottorissa mihin ois syyläri esim. Motonetissä kohtuullisella hinnalla? Siis passaako?
Onko noista syyläri sementeistä mitään hyötyä? Itsellä ei semmosesta ole kokemusta.
Onko noista syyläri sementeistä mitään hyötyä? Itsellä ei semmosesta ole kokemusta.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itse laitoin joku vuosi sitten tien päällä syyläri sementtiä Accordin syyläriin. Siitä tihkui vettä ihan kunnolla ulos. Honda kulkee edelleen samalla "korjauksella".
No nyt on syyläri korjattu. Ei kauaa jaksanu olla se sementti siinä syylärisä. Tarvike osa passasi paikalleen ihan hyvin. Ja Tojotan osanumero on sama 1.6 ja 1.8 litrasille. Ihme kyllä ko tuohon pitää muuten melkein kaikk oli eri osia.
No sepä siittä. Nyt ilmastointi huoltoon auto ja jospa se sitte taas riittäski auton laitto vähäksi aikaa.
eikös ne syylärien vuodot johdu aina huollon laiminlyönnistä, pitää muistaa vaihtaa jäähdytinnesteet niin ruosteenestoainetta piisaa suojaamassa ruosteelta