Nivalaan saatava kävely katu

Anonyymi-ap

Autottomuutta on muutenki edistettävä. Tiheämpi kaupunki rakenne, lissää kivi jalaka kauppoja ja elin voimaa. Ilmaston muutos kiihtyy tätä menoa. Lehmistäki on tehtävä päästöttömiä vaihtamalla ne vegaanisiin vastineisiin. Elikkä lisää kauran viljelyä yms ja nyhtö kauran ja kaura maiton valmistusta lisättävä. Liha tuotanto ja turkis teollisuus saatettava loppuun. Autottomuus, hiili neutraalisuus ja vegaanius on niitä asioita joilla maa pallo ja sitä myötä myös Nivala saadaan pelastettua maailman lopun koitokselta!

4

558

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hankkeenamme siis vihreä Nivala ja sitä myötä vihreä maa pallo. Hiili neutralisuus kunniaan. Aurinko ja vety voimaloita lisättävä. Tuuli voimaa myös. Samalla lehemät laitettava pois kokonaan ja tilalle kasvis proteenin tuottaminen. Nyhtökaura, härkäpapu, yms on tätä päivää. Maailman lopun koitos siirtyy valo vuosilla eteen päin, jos nyt aletaan tosi mielellä tää ilmasto remontti, eli hiili neutralisuuden edistäminen ihan kaikilla sektoreilla. Hiili neutralisuutta tukee myös suku puoli neutraali lain säädäntö, koska aito tasa arvo tukee kaikin puolin myös ilmaston muutoksen torjuntaa. Ai miksi? kaikkinainen turha rasismi yms kiihdyttää luonto katoa, koska niiden pohjalta voi syttyä sotia jne ja sodat tunnetusti saastuttaa ja tuhoaa luonnon varoja.

    • Anonyymi

      Miksi kävelykatu? Eikös teiden rakentaminen saastuta? Ajattelepas tätä eikös ois palijo jännempää kun metsitetään koko nivala voisi kävellä metsäpolkuja kauppaan ja asioille. Ajattele työllisyysvaikutuksia ja miten paljon ois jännenpää kuin tavaratkin ajettaisiin kauppaan hevoskärryillä kuin ennenvanhaa.

    • Anonyymi

      autot pois kalliontieltä !!!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      26
      2718
    2. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      40
      2352
    3. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1318
    4. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      300
      1234
    5. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      996
    6. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      977
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      100
      944
    8. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      77
      904
    9. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      94
      828
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      177
      812
    Aihe