Saako rattjuoppo tehdä töitä?
Entä saako raiskaaja käydä töissä?
Ei rattijuoppoilu ole kivaa eikä tietenkään raiskailukaan,
mutta mutta ei sekään ole kivaa jos yhteiskunta (eli me) joutuu elättämään työtöntä rattijuoppo raiskaajaa.
Mikä neuvoksi? Eikä tämä koske vain ja ainostaan jääkiekkoilijoita.
Kuka saa käydä töissä
4
224
Vastaukset
- Anonyymi
Lainsäätäjä on asettanut lait,joita noudatetaan. On asetettu myös rangaistukset kutakin lakia vastaan rikkomisesta,ja rangaistuksen kärsittyäänvihminen on sovittanut tekonsa.
- Anonyymi
Ihmisen määrittelemä tuomio on mitätön verrattuna siihen kärsimykseen mitä rattijuoppo pahimmillaan aikaan saa. On kurjaa että jopa toisen, täysin syyttömän sivullisen tappo olisi muka sovitettu. Puppua. Sellaista tekoa ei voi mikään hyvittää.
Rattijuopoille on tehtävä edulliset säilöpaikat (maakuoppa tai vastaava) ja kunnolliset, pitkät tuomiot annettava jotta rangaistus tuntuu rangaistukselta. On myös varmistuttava ennen vapauttamista ettei rikos uusiudu. Jos se on epävarmaa, pysykööt kopissaan. Muiden vaarantajia ei kaivata.
- Anonyymi
Napit hukassa vai loppuneet?
- Anonyymi
Valtio järjestää askartelua, maatalous voitaisiin pyörittää rikollisilla.🤒
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2073586Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133376Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä852573Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92175Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling512065Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.81904Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue411717- 901591
- 721153
- 741150