Melko erikoinen sijoituspaikka mainostaululle, aivan tielläliikkujien silmäkorkeudelle ja huomattava valoteho häiritsee jo näkemistäkin. En ole missään muualla nähnyt moista, eikös nuo kuulu rakennuksien katoille tai esim. pellolle kauemmas tieltä?
Mainostaulu
12
762
Vastaukset
- Anonyymi
Olisko peräti oltava lupa sijotuspaikalle, kunnalta tms? Siinä kai harkittais häiriötön paikka? Tai onko kylällä liikkujiakaan ennee?
- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18051556E
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Tänään meinasi tulla tilanne kun joku kääntyi liikenneympyrästä tullessaan S-marketille ja samalla lävähti joku valkopohjainen todella kirkas mainos siihen tauluun. Varmaankin häikäisi kuskia kun samalla sekunnilla teki äkkiliikkeen ja säikähti siinä myös jalankulkija. Tuo on kyllä todella omituinen sijoituspaikka mainostaululle.
- Anonyymi
Suuren maailman tuntua👍
- Anonyymi
Kuka omistaa taulun ja paljon mainos maksaa? Paikalliset tietävät kylän yritykset muutenkin. Turisteja ei ole houkuteltu: vuosikymmeniä on toivottu mainostusta koukkausmahdollisuudesta kylään 6-tien risteyksiin.
Kesälahden ja Parikkalan yhdistykset, yritykset ym on saaneet tarjontansa suurillekin tienvarsikylteille omilla rahoillaan? Levähdys/infopaikoilla on kunnissa esim kartta ja yritysten mainoksia, vanhentuneitakin. Imagokyltit kuntien rajoilla ovat ehkä kuntien hankkimia ja laatu vaihtelee. - Anonyymi
On kyllä tosiaan melko outo paikka valittu. Tuollainen mainostaulu kuuluu 6-tien varteen eikä maatasolle keskelle kaupunkia autoilijoita sokaisemaan.
- Anonyymi
Tohmajärven suunnasta kun tulee Kytänniemeen, niin siellähän on erittäin komea mainostaulu Kiteen palveluista. Löytyy vasemmalta puolelta. Kannattaa käydä ihailemassa jos ei ole sattunut silmään jostain syystä.
- Anonyymi
Se saattaa olla jopa kunnan panostus turismiin, aikanaan. Oli jonkun lopettaneen yrityksen kyltti jo poistettu, puskaradio herätteli siinä. Keti-kyltti taitaa näkyä mm
teollisuusalueilla. Kylälle koukkausta voisi mainostaa joku taho, kuten Kesälahdella
vaikka matka on pitempi. Jos ohiajavia halutaan kylän tukkeeksi.
- Anonyymi
Kylä ei kohta tukkeuvu. kunnan tulevan toimistotilan risteykseen rakennettaan kiertoliittymä, sanoi johto lehtijutussa.
- Anonyymi
S**tanan tunarit! Liian kirkas ja liian lähellä tietä! Monasti olen säikähtänyt kohdilla.
- Anonyymi
Lisää rauhoittavia !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lisää rauhoittavia !
Kekkosta lisää PerKLE!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713518
Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m851536Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251269- 1581222
Pitääkö penkeillä hypätä Martina?
Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit192988- 35971
Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut16953Kuinka kauan
Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?57832Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä
Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk92794- 62745