Kävin varjoainekuvauksessa ja luin raportin jossa lukee LAD täysin tukossa. Seuraava tarkastus joulukuussa.
Minulle on tehty ohitusleikkaus vuonna 2015 ja aorttaläppä vuotaa.
Hengästyn todella helposti, jaksan kävellä kilometrin monella pysyhdyksellä.
Miksei suonta avattu heti, kun eikö tuo ole se leskentekijäsuoni?
Onko jollakin kokemuksia miksi seurataan ja katsotaan tilannetta vasta joulukuussa. Lääkäri kyllä sanoi kaiken olevan kunnossa mutta raportissa lukee eriä. Läppään ei ottanut mitään kantaa.
LAD eli leskentekijä suoni täysin tukossa
5
1695
Vastaukset
- Anonyymi
Soita ihmeessä sille lääkärille. Hän on sinua palveleva henkilö. Jos en saisi yhteyttä , menisin ensitilassa yksityiselle ja mukaan tutkimus tulokset. Niihin sinulla on oikeus. Soitto sinne heti.
- Anonyymi
LAD on sydämen tärkein valtimoverisuoni. Voiko olla hengissäkään, jos se kokonaan tukkeutuu? Vai onko se ohitettu leikkauksella aiemmin?
- Anonyymi
Minulla itselläni oli LAD:n sivuhaara 80% tukossa ja jo siitä vakavia päivittäisiä oireita, mutta pääsin onneksi lopulta pallolaajennukseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulla itselläni oli LAD:n sivuhaara 80% tukossa ja jo siitä vakavia päivittäisiä oireita, mutta pääsin onneksi lopulta pallolaajennukseen.
Minulla LAD 70% ja sivuhaara 60% tukossa, lääkäri totesi ettei vielä kannata tehdä pallolaajennusta. Lääkitystä vaan lisättiin. Enää ei tehdä edes pitkiä kävelylenkkejä, pienikin kuormitus pistää välillä puhaltamaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815