Kävin varjoainekuvauksessa ja luin raportin jossa lukee LAD täysin tukossa. Seuraava tarkastus joulukuussa.
Minulle on tehty ohitusleikkaus vuonna 2015 ja aorttaläppä vuotaa.
Hengästyn todella helposti, jaksan kävellä kilometrin monella pysyhdyksellä.
Miksei suonta avattu heti, kun eikö tuo ole se leskentekijäsuoni?
Onko jollakin kokemuksia miksi seurataan ja katsotaan tilannetta vasta joulukuussa. Lääkäri kyllä sanoi kaiken olevan kunnossa mutta raportissa lukee eriä. Läppään ei ottanut mitään kantaa.
LAD eli leskentekijä suoni täysin tukossa
5
2255
Vastaukset 5
- Anonyymi
Soita ihmeessä sille lääkärille. Hän on sinua palveleva henkilö. Jos en saisi yhteyttä , menisin ensitilassa yksityiselle ja mukaan tutkimus tulokset. Niihin sinulla on oikeus. Soitto sinne heti.
- Anonyymi
LAD on sydämen tärkein valtimoverisuoni. Voiko olla hengissäkään, jos se kokonaan tukkeutuu? Vai onko se ohitettu leikkauksella aiemmin?
- Anonyymi
Minulla itselläni oli LAD:n sivuhaara 80% tukossa ja jo siitä vakavia päivittäisiä oireita, mutta pääsin onneksi lopulta pallolaajennukseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulla itselläni oli LAD:n sivuhaara 80% tukossa ja jo siitä vakavia päivittäisiä oireita, mutta pääsin onneksi lopulta pallolaajennukseen.
Minulla LAD 70% ja sivuhaara 60% tukossa, lääkäri totesi ettei vielä kannata tehdä pallolaajennusta. Lääkitystä vaan lisättiin. Enää ei tehdä edes pitkiä kävelylenkkejä, pienikin kuormitus pistää välillä puhaltamaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061271
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94888Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31794- 66693
- 32635
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93632S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10476