Tulee mieleen kaikenlaista

Koska en kelvannut hänelle, minun täytyy olla ruma ja liian vanha hänelle. Ja jotenkin epäonnistunut. Sellaista väkisinkin miettii.
5268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuoltahan se tuntuu, mutta ei se niin ole. Kukaan ei rakastu kaikkiin vaikka ne olisi maailman kauneimpia. Kun sinä kohtaat sen oikean, hän rakastuu sinuun ulkonäöstä ja iästä huolimatta. Hän ei ollut sinulle oikea. Ehkä hän vaan rakastaa jotain toista eikä se toinen ole välttämättä sinua kummempi ulkoisesti.

Äänestä
  • Tapaan jatkuvasti miellyttäviä miehiä, jotka lähestyvät jollain asialla. Tässä uudessa elämässä siis. Hän on siellä vanhassa ja vain hänen tekemisensä merkitsee jotain. Ei pysty irrottautumaan vanhasta. Siinä on tiettyä masokismia. Siellä on sadistinen hän.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Tapaan jatkuvasti miellyttäviä miehiä, jotka lähestyvät jollain asialla. Tässä uudessa elämässä siis. Hän on siellä vanhassa ja vain hänen tekemisensä merkitsee jotain. Ei pysty irrottautumaan vanhasta. Siinä on tiettyä masokismia. Siellä on sadistinen hän.

    Taoaat nuöria

    Äänestä

Kerro mitä teet ihmisellä joka ei rakasta ja hyväksy sinua sellaisenaan? Kuinka voisit edes itse rakastaa häntä siitä huolimatta. Rakkaus kuitenkin perustuu hyvin pitkälti hyväksytään, hoivaan, hellyyteen sekä huoletimiseen. Jos toinen ei sinua hyväksy ei rakkauskaan voi olla aitoa.

Äänestä

Miksi et hyväksy sitä, että tämä nainen ei halua sinua elämäänsä?
Oletko ajatellut, että naisella voisi olla lukuisia syitä tähän?
Palstalla asiasta valittaminen ei auta sinua eteenpäin viestität itsestäsi hyvin surullisen kokonaiskuvan, et osaa päästää irti koska itsepintaisesti roikut menneessä.
Hän ei tarvitse, ei halua ei rakasta sinua.
Ja tämä on fakta totuus täällä elämässä, joka jokaisen pitäisi ymmärtää.
Tämä nainen ei ole mikään äidin korvike, ihminen joka sinua olisi valmis paijaamaan ja huolehtimaan sinusta ja tarpeistasi.
Tämä nainen on puhelias avoin ja tietää mitä ja miten haluaa elää täällä.
Nainen ei ole sulkeutunut, puhumaton ja neuvoton omissa asioissaan.
Hänellä kuten useimmilla ihmisillä on selkeät mielipiteet asioihin.
Useimmissa ihmisissä on se, toinenkin puoli olemassa tässä naisessa myös.
Kuka pystyy elämään itsekseen, ilman parisuhdetta elämänsä loppuajan.
Hän myös tiedostaa, tuntee vahvuutensa joka on hänen pelastusrenkaansa.
Mutta kukaan ei tiedä, että mitä tulevaisuus tuo tullessaan itse kunkin elämään.
Muutokseen ei tarvita muuta, kuin oikea mies ja hänen oikeat sanansa.
Näin häntä tulkitsen, saamieni tietojen kautta..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Koska en kelvannut hänelle, minun täytyy olla ruma ja liian vanha hänelle. Ja jotenkin epäonnistunut. Sellaista väkisinkin miettii.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu