Ja taas on 2t kansa palvonut koko kesän itseään perkelettä. Ainakin sen älämölön perusteella mitä rannoilta kuului kun 2t-raatoja käynnisteltiin. Voi sitä kiroilun ja sadattelun määrää. Ja välillä savu nousi koneesta kuin sielunpaimenen palttoon helmasta.
Ja voi sitä kateuden määrää kun naapuri lähti viereiseltä laituripaikalta vesille nelari Hondallaan ilman mitään ihme vemmeltämisiä, ja oma Etec seisoi kuin järki vajaamielisen vajaatahtimiehen päässä. Seisoi vain, eikä käynnistynyt.
Syksy saapui
11
500
Vastaukset
- Anonyymi
Siis taas tää sama teksti, sanasta sanaan. Hakeutuuks tälle palstalle sekopäät ? Eiköhän suoli24-sivustolta löydy vaikka Niuvanniemi-keskustelut tai vastaavat...
- Anonyymi
Tuleehan niitä uusinnan uusinnan uusinnan uusintoja telkkaristakin niin miksei täälläkin, ja tietysti IMDB Bottom 250 tasoa.
- Anonyymi
Vaan aikaslailla tottahan tuo aloitus kuitenkin on.
- Anonyymi
Hullu se on, pian se kuolee.
- Anonyymi
Ai Syksykö? Tuskin hullu ja tuskin kuolee... se tulee joka vuosi vaikka saattaa hullunlailla riehua.
- Anonyymi
Älähän huoli, uusia tehdään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älähän huoli, uusia tehdään.
Mutta ei myydä Suomessa, onneksi...
- Anonyymi
Myönnettävä, että aloitus nauratti..
Nimim jotakin kokemusta on minullakin, ja olihan tässä totuuden siemen. - Anonyymi
Kun saapuu syys,
niin lehdet puiston
se hehkumaan saa loistoaan.
Kuin ikävyys,
mi kauniin muiston
voi synnyttää,
vaik suru jää.
Hetken lehdet nuo vielä hehkuu,
on loisto tuo jo viimeinen.
Ovat muistojemme lehdet kuolleet,
ne mennessään vie tuulonen.- Anonyymi
Jo syksy saa mutta minä en...
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun634571KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?632854- 1492811
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492674- 241913
- 241801
- 301646
- 1741630
- 421342