varsinkin nyt kun otit itseäsi niskasta kiinni ja aloit rakentamaan sitä unelmien tulevaisuutta, toivottavasti minäkin kuulun siihen vaikkei kaikki sun ystävät ajatuksesta tykkääkkään ..
Kelpaat minulle kyllä
Anonyymi-ap
511698
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 51
Vanhimmat
Miksi ei tykkäisi rakas mies sinusta?
Nytkö kelpaa kun rakentaa unelmien tulevaisuutta? Sitä ennen ei kelvannut? Mikä sut saa sit luulemaan, että sä kuuluisit siihen, jos et oo ennenkään kelpuuttanut?
kyllä hän on aina kelvannut, nyt vaan olen erityisen ylpeä hänestä.
Missä sä sit oot ollut kun et nyt sen vierellä rakentamassa? Toinen tekee työn ja sä meet siihen sit tosta noin vaan? En nyt ihan ymmärrä tota teidän juttua eikä mulle kuulukaan
Luepa mitä itse kirjoitit aloitukseen "varsinkin nyt". Taas yksi itsekäs kuspää.
Pysy kaukana minusta!
🥰🥰🥺💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰🥺🥰🥰
Mutta kun minä en halua sellaista, jolle kelpaan. Minä haluan sellaisen jolle kukaan muu ei kelpaa. Joten sinä et kelpaa minulle.
Mullekaan ei kelpaa vielä kuin yksi. Tähän tullee muutos lähiaikoina ja sen jälkeen on uusi vain yksi joka mahtuu mun maailmaan
Et ymmärtänyt kommenttiani. Enkä ihmettele yhtään.
Ei tarvitse ihmetellä, sillä mä kylläkin ymmärsin sun mutta sä et mun.
Aurasin tien valmiiksi meille. Tartu käteeni ja lähde matkaani yhteiselle unelmien tulevaisuudelle.
Osan tästä voisi ottaa omakseen. Mutta en lähde harhailemaan.
Sinä et kelpaa enää minulle mies
Voi nyyh nyt joku itkee
Kiitos m
Hän kyllä kuuluisi jos haluaisi. Vaikka jotkut ei asiasta tykkäisikään. Muiden ei tarvitsekaan tykätä.
Vain meidän toisistamme.
Anteeksi, vastasin vaan kuten hänelle olisin vastannut. <3
Onko ilmaissut, ettei haluaisi?
Ei ole, mutta eipä toisinkaan. Taidan olla vaan jokin turha otus.
En usko sun olevan mikään turha otus. Älä ajattele noin. Sivusta tämä
Kiitos sivuun! Joku tässä hommassa mättää.
Mikä tuntuisi olevan mättävän syy?
Joku tietää asioista, mistä ei pitäisi.
Toki hän myös voi olla vihainen
erinäisistä asioista.
Mutta en saa tilaisuutta
kertoa kaikkea, miten ne on.
Mikset paa kirjettä meneen hänelle.?
Ei varmaan osaa kirjoittaa, näin äkkiseltään veikaten. Jos järjellä ajattelee tota, niin oishan se muuten jo kirjoittanut. Tietysti on aina mahdollisuus, ettei koko ihmistä enää ole ja se on se, miksi luulee, että jokin mättää, jos toisesta ei kuulu mitään. Ei vaan oo saanu tietää sitä. On vaan siinä luulossa, että se ihminen on siellä, vaikkei olisikaan.
Kenelläkään ystävälläni ei ole ongelmaa sinun suuntaasi.
Sille mitään mahda jos ei kelpaa, vapauttava tunne.
Parempi ystävä ajatuksissa kuin huono niskassa. Kelle vaan.
Mitä nämä muutokset on?Onko tupakanpolton lopettaminen yks niistä???
on polttamattomuus yksi niistä kyllä
-ap
WaU!Niin toivon että onnistut!!!!Kaikki jotka vähentää ja lopettaa niin älyttömästi voimia!
Eik kannata vajota mutiin jos retkahtaa pikkusen.Uudestaan vaan alusta.
Olin 5v.itse kokonaan polttamatta,en polttanut ennen lopettamista kun noin 3-5 savuketta per päivä .Lopettelin pikkuhiljaa.
Kuulemma se aamun eka tupakka kun jää pois on helpompi lopettaa.
Nyt olen polttanut taas ,on ollut menetyksiä eli stressiä liikaa joten 1 savuke silloin tällöin helpottaa kun oikein punasta näyttää pääkoppassa(suru).
Parempi tupakka suruun kuin alkoholi. Alkoholin suruun käyttäminen on tuhoon johtava tie ja kodinkin vie.
Maksan ja munuaiset se ainakin vie.Mut en puutu toisten juomisiin.Itsestä se on kiinni miten juo.Absolutistu ei ole terveyttä.
Kukaan selkärangallinen ei ala suhteeseen, jossa toinen puhuu kelpaamisesta. Arvostakaa itseänne!
Tarvitsisin läheisen ystävän
Täytyy vaan hankkia sellainen
Itsestä kiinni
Mulle taas ei vähättelijä kelpaa.
Elätkö sinä unelmien elämää? Jos elät, koita nauttia, sitä ..
Ei ollut ehkä minulle , mutta aloituksessa ja tässä on käytetty hieman samanlaisia sanoja, mitä kerran yksi mies vastasi minulle.
Mutta kuten kirjoitin, ei ollut tämä minulle, en siis omi mitään kirjoitusta itselleni.
Riippumatta siitä kenelle ap tämän aloituksen osoitit, niin totean, että elämäntaparemontti ja muutoinkin elämän kuosiin saaminen kiehtovat kummasti, kun yritetään lykätä itseään huomattavasti iäkkäämpään seuraan ja samoin seuraan hakeutuvat miehet kuuluvat pappaosastolle. Lenkkeily, ruokavalio ja lihaskunto muuttuvat erittäin houkutteleviksi vaihtoehdoiksi Netflixin ja kotona nujumisen sijaan.
No,joo kyllähän se on ihan itsensä vuoksi hyvä pitää huolta itsestään.
Itsellä kun on hyvä mieli muutkin saa siitä osansa,kaiken ikäset ympärillään,sekä kestää paineita paremmin.
Itsestään huoltapitäminen on sama kuin auton huoltopito,ei ole autoa mutta on ollut.
Säännöllinen auton huolto ,kropin huolto.on se A ja O.
Kannattaa asennoitua siihen että se on rutiinia ja jopa tehdä siitä perinne.Mitkään hokkus, pokkus nyt olen kuukauden rempassa ja lopetan siihen ei johda hyvään.
Elämäntapa ei ole väärä sana tähän.
Mitään hampaat irvessä "jumppaa" ei kannata ottaa rutiineihinsa sillä loppuunpalaminen tulee takuulla ja stoppi harrastukselle.
Kuulostelee kroppaansa ja tekee sen mukaan ohjelman,hymyssä suin.Toki tuohon voi viikossa sisältyä 1-2 päivää henkilöstä riippuen verenmaku/oksu treenitkin.
Tää oli tämän keskustelun toistaiseksi typerin itsestäänselvyysidiotismi.
Kuka kirjoittaa tällaista ja hukkaa elämästään aikaa?
Luulen myös että ne voivat mennä sitten vaihtoon rakas J❤️🥰minä olen ollut aina ylpeä sinusta. Toivottavasti se olet sinä
Muutit minua ja se mihin suuntaan jäänee nähtäväksi. Olin tyytyväinen kyllä siihen aiempaankin elämääni sillä siihen pääseminen oli ollut työn ja tuskan takana. Ja se teki minusta sen mitä olin tavatessamme. Ja aina on valinnanvaraa sinullakin. Muutos kun vaikuttaa kaikkiin ympärilläni oleviin. Ja epämääräisyys, epäilys ja epävarmuus verhoavat tulevaisuutta ollessani tämän kaiken uuden edessä. Toivotaan ettei se ole vain halua todistaa jotain.
Toivotaan parasta.Osaakohan muutoksen sysäyksen liikkeelle antaja arvostaa tätä sinun uutta juttuasi.
Minä ainakin arvostaisin .
..Sitä lie rakkaudeksikin kutsutaan.
Jos ihanuus kävisi niin että olisin täysin vapaassa meressä tulisitko pelastamaan ja ottaisit omaksesi? n-m
Pelastusrenkaan heittäisin. Vetäisin laivaan ja saisit mennä lepäämään. Minä ohjaisin laivaa sinun kerätessä voimia. Sitten kun olisit elpynyt riittävästi, olisin siihen mennessä kerennyt luovia meidät rauhalliseen paikkaan, jossa yhdessä hengähtäisimme ja viettäisimme palauttavan loman.
Ehkä sitten kun aika on. Tiedän sen tapahtuvan ja toivon sinun ottavan minusta kiinni silloin. Kaipaan jo nytkin sait kiinnostuksen heräämään. Ehkä se on pinnan alla kytenyt jo pidempään olen vain ohittanut sen aikanaan. Ne menneet hetket ovat saaneet uuden merkityksen kun muistelen niitä. Taisit lopulta olla aina minusta kiinnostunut mutta oletkohan vielä? Jaksatkohan odottaa minua?
Odotan häntä .
Eikö se yx läski osaa pitää minua jo pois näistä jutuista ja keskittyä omaan elämäänsä?
Huumeet
Kiitos!
SELI SELI TAAS!
🥷 ota sä niskasta kiinni, kasva aikuiseksi!