Toinen asuu toisessa maassa tai jopa muualla kuin EU-alueella
MP kaukosuhteet jos
Anonyymi-ap
17278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Mia P 1975? Eli eimia?
Oot ilmeisesti ikäluokkaa 45 - 60
MP = mielipide
Ei tule toimimaan, jos ei ole selkeää suunnitelmaa yhteen muuttamiseen. Väliaikaisesti tuo voi toimia, mutta ei ikuisesti.
Niin ja itselläni on tosiaan kokemusta Amerikkalaisen naisen kanssa seurustelusta. Nykyään asutaan Suomessa. Oli paikoitellen vaikeaa kyllä, mutta kunhan tahtotilaa on, niin homman saa toimimaan.
Ootko itse nainen?
Olen mies
Tota Noin Tota noin tn.., tierä ny näist👱♀️
Kai tässä korostuksessa on kyse nyt vähintään siitä räjähteestä?
Joku pommiekspertti? Tässä maailmantilanteessa kierrän kaukaa kun Lähi-Itäkin taas liekeissä
Ai jaa, oisikko miettiny uusiksi jos ois ollu eri maailmantilanne? No elämä on
Maailma on täynnä kaukosuhteita. Jotkut onnistuvat, jotkut eivät onnistu. Siitä kiinni kuinka sitoutuneita onnistumiseen molemmat ovat. Kaikki muu on logistiikkaongelmien ratkaisua.
Riippuu täysin ihmisistä ja elämäntilanteesta, että miten tuo toimii. Itselläni toimii hyvin parisuhde n. 2000 km etäisyyden kera, mutta en mä sitä olisi varauksettomasti kaikille suosittelemassa. Meille tämä on erinomainen systeemi, joka on toiminut jo kohta 10 vuotta. Ihmisille, jotka kaipaavat jatkuvaa yhdessäoloa tämä ei kuitenkaan toimisi.
Kyllä joissain tapauksissa
kaukosuhteet toimii.
Ei toki aina.
Siinä pitää vaan olla
luottamusta.
Ja sopia mitä siinä
loppujen lopuksi halutaan.
Ei suomimies siihen pysty sula mahdottomuus.
Mikä suomalaismiehestä tekee huonomman kuin muut maailman miehet? Joku luontainen kärsimättömyys veressä, joka ei kuitenkaan vaikuta suomalaisnaisiin?
Minulla ei toiminut aikoinaan. Syy hän hurahti Heluntalaisuus uskoon ja vaati samaan kuin minua naista.