Eli muutama vuosi takana edunvalvontaa ja olen muuttunut tänä aikana ihan oudoksi kun rahaa ei tule enää mistään ja ei ole ilon aiheita eikä voi suunnitella mitään. Tarvitsisin sosiaalisia suhteita mutta en uskalla ihmisten ilmoille muuta kuin pienessä hiprakassa. Nyt tämäkin ilo on viety minulta. Saan 20€ viikossa käyttörahaa ja tämän myötä minulle on kehittynyt myös peliriippuvuus koska yritän epätoivoisesti rikastua. Mitä tehdä? Töihin en pysty koska pelkään ihmisiä eikä pääni toimi kunnolla sosiaalisissa tilanteissa. Ikää 30v.
Edunvalvonta tuhosi elämän
Anonyymi-ap
271064
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Noin voi käydä, jos joutuu edunvalvontaan. Ehkä voisit kehittää jotain pientä pimeää bisnestä.
Pullojen keruu ja pyrston myynti ovat verottomia, paitsi lääkitys estaää molempien tekemisen
Puppua. Lääkitys ei millään tavalla estä pullon keruuta. Arvaa mistä tiedän?
Psyykke lääkitys estää työ-sota -puolustus ja oppimiskykyä,
Valitettavasti diaknoosit on liukuhihnalla yhtä nopeasti kuin pillerit ja niistä lääketehtaalle menevä raha.
Mietin, että ktiviiniä keittää ja myydä, mutta neki tarvikkeet vähän maksaa, jos aikoo tehdä myyntikelpoista viiniä, eikä mitään kiljua. Voiskohan joku juoppo kaveri, jonka vaimo ei anna keitellä kotona auttaa alkuinvestoinneissa.
Viiniä ei keitetä, pontikalle tehtiin niin.
Jos osaat huolehtia ite omista rahoista niin miksi sulla on edunvalvonta? ei kait sitä huvikseen määrätä jos osaa huolehti raha-asioistaan. Oma on vikasi. Turha täällä on valittaa. Valita edunvalvojalle.
Yrittää vaan trollata ja lietsoa vihaa edunvalvontaan kohtaan vaikka itse on mokaillut
Siinäpä oli myötätuntoa kerrakseen. Mieti miltä itsestäs tuntus jos saisit vain 20 euroa viikossa. Tuommoinen syrjäyttää täysin kaikesta.
Kenties ole sivutoiminen edunvalvoja ja itse rahallisesti hyödyt tapauksista.
Mitä se auttaa valittaa edunvalvojalle?
Miltä sen pitäisi tuntua?
Jos on lämmin asunto?
Jos on ruokaa ja hygieniatuotteita jokapäivä?
Jos on vaatteet?
Jos joku kilpailuttaa sähkö ja puhelin sopimukset sinun puolesta?
Voit päästä jopa aikajaoin tuetulle lomille jne. jne.
Jos se on resepti syrjäytymiseen, niin eipä siinä sitten mitään mahda.
ne psykoosi lääkkeet aiheuttaa peliriippuvuutta. joku häviön kontrolli lähtee täysin käsista eli siis se tunne kun suuttuu häviöstä normaalisti..
Maailmassahan ei ole negatiivista asiaa, joista ei psykoosilääkkeitä voi syyttää, ainakaan psykoosin aikana.
Sielua parantavaa lääkettä ei ole eikä siinä ole sairaita oeriytyviä geenejä.
Evoluution keksimä psyykke on täynnä tauteja, joiden
Muka parantamiseen valtio velalla maksoi 2007 kuudesta eniten myydystä maksaa munuaisia ja haimaa tuhoavista myrkyistä 141 miljardia.
Pillereitä on satoja, on selvää että big farman ahneus ja valheisiin perustuva pilleri kauppa velkaannuttaa syomen.
Psykiatrien mielestä psyykkessä on sairaita geenejä,
He eivät vain tiedä missä elimessä?
Mikä geeni logus ja numero?
Koska psyykke jota evoluutio markkinoi, big farma kouluttaa ja valheiden määrällä ei ole mitään rajaa, eikä ragaistusta.
Psyykke geenit periytyvät siis vain ja ainoastaan psykiatrin suussa.
Kun edelllinen sukupolvi on suulla leimattu, leimataan seuraavakin
Kolmas ja neljäs sukupolvi suulla tehdyillä leimoilla.
Psykiatrin suu siis on muiden ihmisten genittömän sielun kanto raketti, joka räjäyttää big fatman raha säiliön niin täyteen ettei minkään roope ankan rahasäiliöt riitä
Ja valtio velkaantuu huijaus tieteitä uskoessaan.
Yliopistot opettaa tohtorit vainoharhaiseksi, he näkee mielisairaauksia €kiilto silmissä kaikissa kehon kivuissa päästä varpaisiin.
Törkeydellä ei ole rajaa, rahaa on saatava, kun sosialisti valtio maksaa myrkyt.
Edunvalvontaa käytetään itseasiassa aivan liian vähän tarpeeseen nähden. Toki silloin jos sitä käytettäisiin kevyemmin perustein, niin myös sen lopettaminen pitäisi olla joustavampaa.
Hyppää junan alle
Kusipää. Tuota aloittaja varmaankin kaipasi.
Töihin meneminen on aina hyvä vaihtoehto.
Lopeta se pelaaminen kokonaan. On niin pieni mahdollisuus voittaa ja siksi rahat menee ihan hukkaan.
Osta ruokatarvikkeita ja tee itse ruokasi niin raha riittää.
Olet aikuinen, ota vastuu itsestäsi ja elä tulojen mukaan.
Jos on mahdollista opiskele tai mene töihin.
Nwo joukkovainottujen yksiloiden tarinat ovat paranoidisiakatso tuo gang stalking palsta
Miten jouduit edunvalvontaan?
Jouduin kodittomien asuntolaan muutettuani kotoa josta asumiskuntoutuskeskukseen jossa määrättiin tuo edunvalvonta.
Eikö kuntoutuskeskuksissa ole kuitenkin jotain asukkaiden yhteistä toimintaa ?
On myös paikkoja, joissa voi käydä ilman rahaakin tapaamassa ihmisiä.
Ongelmasi on, ettet uskalla mennä selvin päin ?
Sekin on mahdollista opetella ihan vain altistamalla itseään menemällä ihmisten ilmoille.
Ensin vähäksi aikaa, ja jos alkaa ahdistaa voi lähteä pois. Sitten pikkuhiljaa huomaa, ettei siellä mitään pahaa tapahdu, ja siitä voi alkaa jopa tykätä.
ja suomi on maailman onnellisin maa... Ja paskat.
Kas kun otit puheeksi. Onnellisuus ei ole sitä, että valtio kaataa onnellisuutta ihmiseen kuin viinaa. Onnellisuus on sitä, että valtio poistaa niitä oikeita onnellisuuden vastakhotia, kuten nälänhätää tai asunnottomuutta.
Rukous että herra kehittää sinusta talousneron ja vapaan kaikista riippuvuuksita (pelit-päihteet-tupakka jne.
Sitten ehdotat:edunvalvoja.
Lähetätkö minulle puhelinlaskun ja siihen riittävän rahamäärän palvelu maksun kanssa (n3-4€) pankki siirtoon allekijoitus tultava edunvalvojalta, koska sinun allekirjoitus ei käy ja laitat sen maksupalvelu kirjekuoressa heti (kestää viikon postissa)
Maksat pari kertaa puh laskut, sen jälkeen pyydät muita laskuja ja jos olet maksanut 6 kk kaikki säännöllisesti, päääset vapaaksi edunvalvonnasta.
Jos sinulla on rahaa vieviä riippuvaisuuksia.
Ensin ne on sidottava jeesuksen veressä ja kun olet ollut riippuvaisuuksistA vapaa 1/2 v kokeile yllämäinittua ja pidä kiinni siitä mitä lupaat, ellet pidä, olet pian takaisin edunvalvonnassa.
Maksa1-2 laskua.
Pyydä sitten
Verottomia tuloja on marjan-käpyjen-pullojen keruu ja kerjääminen.
Kaupassa käynti vanhuksille-siivous-lumenluonti-pikku avut voi joku mieluusti maksaa ilman ALV tä, on törkeää kerätä ALV tä työkyvyttpmyydestä.
Jos ei uskalla mennä ihmisten ilmoille selvinpäin ja on peliriippuvuus, niin se kertoo taipumuksesta riippuvuuksien kehittämiseen. Silloin ei kannata alkaa valmistaa kotiviiniä eikä pontikkaa myyntiin.
Voit varastaa kaupoista ja myydä, mitä varastit. Siis et varasta mitään omenoita tai nauriita vaan jotain rahanarvoista.
Itse en varastele, mutta jos minulle joskus elämässä tullaan ehdottamaan edunvalvontaa, tulen tuumaamaan, että mikäpäs siinä jos se rikollisuus onnistaisi paremmin kuin työelämä, kokeilematta on minulta vielä asuntomurrot, petokset, ryöstöt ja niin edelleen. Eihän niistä saa tuomiota vaikka jäisi kiinni jos on kerran edunvalvonnassa eli on syyntakeeton!