Olen nyt rennompi kuin silloin. Oli vähän stressiä.
Voinko mies saada uusinnan
Anonyymi-ap
61859
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 61
Vanhimmat
Tottakai saat, elämähän on jatkuvia uusintoja.
Niin pitää ollakin. Otetaan uusiksi.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18056059M
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Mielelläni koittaisin uudelleen. Voisimme viettää aikaa kahden kesken jutellen jossakin.
Ymmärrän, ettei aiempi tilanne ollut helppo.
👍->ap
Haluan sitä hänen kanssaan uudelleen. Haluan tutustua lisää.
Niin haluan minäkin. Haluan paljon.
Miten toi pitää lukea? Sullekin sopii uusinta?
Olisitpa hän. Olen varma että uusinta olisi helpompi.
Onnistuu.
Hyvä, ehdotan sitä kunhan kerään rohkeutta taas.
Juu kerää vaan rohkeutta vaikka taas vuosi aluksi. Luuletko että jään odotteleen? Minulle riitti tämä leikki on parempaakin tekemistä kuin odottaa jotain minkä tietää ettei tule tapahtumaan.
Et sitten osaa muuta tehdä kuin odotella naisten yhteydenottoja?
No, kyllä se mulle sopii että annetaan olla. En ota enää yhteyttä koskaan.
Ehe ehe. Oon kyllästyny vaan ja itse ainakin olen yrittänyt öitä! Tee vaikka tinder profiili yön pikkutunneilla löydät varmasti paremman miehen sieltä jota ei tarvi jännittää eikä kerätä rohkeutta kirjoittaakseen hänelle.
Olen niitä jotka rakastuu kasvotusten eikä käytä treffipalveluja. Olet todella ilkeä. En usko että hän voisi olla tuollainen edes humalassa, joten ...
Jännitän sitä miestä koska rakastuin häneen. Hetkeksi loukkasi tuo tapasi kirjoittaa mutta nyt jo naurattaa., Haista kpää vttu minun puolesta!
Tämäkin voi olla keltä tahansa.
Tottakai voi olla. Kirjoitustyyli vaan on samanlainen kuin kaivatullani. Ollaan kirjoiteltu oikeastikin. Ero on se että hän on tosi kiva ja tuo on täyspska. Mutta varmaan aika yleinen kirjotustyyli.
Toiset matkii tyylejä. Niihin ansoihin ei pidä astua. Mies sivusta
Hän ei ole kirjoitellut täällä vaan oikeassa elämässä mulle. Inhottaa vaan jatkuva ilkeily täällä. Haistaa oikeasti mun puolesta vttu koko lauma. En tarvitse toista tilaisuutta. Antaa olla.
Jos oikeasti olet tuota mieltä. etkä joku väliin sotkeva naikkonen, niin miksi halusit estää tuon yhteydenoton? Toinen oli jo päättänyt olla yhteydessä ja sinä tulit siihen ja sait hänet kommentillasi muuttamaan mielensä. En yhtään ihmettele että sinun kaltainen ihminen saa vain odotella. 😄
Ehkä mä voisin kokeilla sitä tinderiä vaikka olen ajatellut että tunteet ei voi sillä tavalla syttyä. En nyt yöllä kuitenkaan ala tehdä. Uni jo kutsuu.
Eikä se mies olisi parempi vaan vähemmän tunteita sitä kohtaan ja siksi uskaltaisin varmaan paremmin heittäytyä. Olen ollut vähän liian rakastunut ja käyttäytynyt välillä tosi oudosti omastakin mielestäni. Olen ajatellut etten koskaan tarvitse tindereitä, mutta jos kaivattuni on tuota mieltä niin etsitään sitten uusi ukko sieltä. Eipä tuo kovin rakastuneelta vaikuta itse tähän suuntaan. Öitä vaan sinnekin. Minä en tarvitsekaan uutta tilaisuutta. Aloitus on peruutettu nyt.
Osaan kohta ulkoa tuon kommentin. Tulin taas sen katsomaan.
Miksi tuo loukkaava tinderjuttu piti tuohon vielä kirjoittaa? En ymmärrä miksi ilkeilet noin. Et ole sen enempää yrittänyt kuin minäkään. Ymmärrän että haluat musta eroon. Mutta miksi piti toisen mieli noin pahasti pahoittaa. En tiennyt että olet noin julma.
Otan tuon kommentin talteen itselleni. Muistan pysyä poissa herran tieltä.
Mikähän näistä sinun lukuisista naisena esiintyvän äijän pikkudislogeista tässä aloitulsessasi pitäisi olla tallentamisen arvoista? Kai näistä jotkut get a life- tapaukset jotain kuvia ottaa, minusta se on häpeällistä itsensä halventamista rahvaan tasolle
Kyllä se naisena esiintyvä mies kuultaa läpi, että ko sovellus ei ole sille lupauksia lunastanut ns ja herjaat siellä olevia naisia. Ilmaisutyylistäsi voi löytyä syy huonolle sukseelle
Ehkäpä nämä mielikuvituksessa elävän miehen setit on ansoja mihin e tule astua
ymmärrettävää, kuuluu elämään.
https://youtu.be/YB4iR8afWQw
itse kukin tuntee jossakin elämänvaiheessa epävarmuutta, se on ikävä tunne ja vaikea voittaa.
https://youtu.be/5LTWwkBNilI?feature=shared
Mun puolesta voisit jäädä uusinnassa, vaikka yöksikin jos olet nainen hän.
En ole käynyt hänen kotonaan, joten enpä ole.
Olitko ihan jäykkänä?
En ollut, mutta tuntuu etten ollut oma rento itseni. Olin tylsä ja hiljainen.
Aloitus ei minulta, koska hänhän itse vaiensi minut.
Ai syystä johon sinulla ei ollut mitään osuutta?
Oli minulla osuus siihen tietenkin. Olin vain oma itseni.
Näköjään lähti kommentteja välistä taas. En ehtinyt ottaa talteen prkle.
Silloin et kiintynyt mutta nyt ilman stressiä haluaisit kokeilla? Entä kun koet taas stressiä, silloin mies lentää ikkunasta pihalle?
Olen ollut rakastunut häneen jo vuosia, joten ymmärsit väärin. Tarkoitin niin päin etten ollut oma lämmin itseni silloin. En osannut näyttää mitä tunnen.
Palstalle kirjoittaminen ei varsinaisesti kerro myötämielistä sanomaa siitä, että nyt osaisit näyttää hänelle mitä tunnet...
Miksi et kirjoita hänelle suoraan?
Tuo aloituksessa tarkoitettu uusinta olisikin ollut ihan kahden kesken oikeassa elämässä eikä palstalla. Yritin kerätä rohkeutta siihen yhteydenottoon näin, mutta tämä toimikin toisinpäin. En aio ottaa yhteyttä häneen nyt. Yksi kuulosti niin häneltä eikä halua sitä enää. On odotellut jo liian pitkään.
Se että joku kuulostaa, ei ole vielä riittävä syy uskoa, että kyseessä olisi juuri hän. Tämä sivusta
Ei niin mutta se mahdollisuus, että se voisi olla hän ja ajattelee noin riittää tällä kertaa. Sydämeni on jo rikki. Jos hän vastaisi minulle kuten tuo..
Eli summa summarum se nainen kenen rooliin tällä kertaa (niitä on useita, että hippo hengittää tasaisesti pussiin vaan) eläydyt antoi tylyt luvut ja yrität muokata tätä asiaa vastaamaan sellaista käsityksiä minkä psyyke kestää. T yks ylikarismaattinen analyytikko
Itsekö et sitte loukannu minua nuilla kaiken maailman haistatteluilla? Sua ei saa kritisoida yhtään heti suutut mutta mua saa haukkua? Juu juu juuri niin.
-Pasi
No olinko kaivattusi?
Miksi mies kirjoittaa naisena
Ei vaan yksi nainen tuolla välissä kirjoitti miehenä. Sinä ilmeisesti.
Ei vaan kaikki tietää, että mies esiintyy naisena ja tietää sinun väitteiden olevan vähän hataralla pohjalla. Sivusta tämä.
Puhut vaan kuule itsestäsi. Ilman todisteita ja näyttöä väitteesi ja inttämisesi on vähän hataralla pohjalla. Sivusta myös.
Sovitaan niin, että en ota yhteyttä mieheen, en ehdota uusintaa ja kaikki palstalaiset voi huokaista helpotuksesta. Hyvää yötä
Älä nyt palstalaisten juttuihin perusta tuota, kun on negatiivista porukkaa näköjään nyt. Älä anna vaikuttaa itseesi noiden. Sivusta tämä
ÄLKÄÄ RIIDELKÖ
Ei me riidelty. Minä aloittaja halusin mieheltä tilaisuuden ja kaivattuni kieltäytyi kohteliaasti siitä. Sen pituinen se.
Tällä tarinalla voit varmaan mies trollailla vielä vuosikausia kyllä joku proosailee sun kanssa, mutta enemmän tuolla irl😂
Olen toivonut useammin kuin kerran että olisimme juuri tavanneet. Että olisi vain kaksi muukalaista, jotka matkustavat ikuisessa tässä hetkessä yhdessä, että nuo niin ihanat, tuhmat ajatukset eivät hajottaisi kahtia, vaan olisivat vain sitä niin miellyttävää ajanvietettä, kun hitaasti joudun edelleen vetovoimasi ja piilotetun intensiivisyytesi lumoihin kuten olen aina tehnyt. Mutta ei, ollutta ei voi pyyhkiä pois sitä miten tapasimme ja kaikki meni niin kuin meni. Tilaisuutemme ovat tulleet ja menneet. Ja edessä vain ikävä tie ja viimeiset hyvästit. On annettava mahdollisuus uusille ensimmäisille tilaisuuksille.
Jos olisin uskonut sen olevan totta, olisin jäänyt rakastamisestasi paitsi.
Kyllä se minulle käy. Lähetä viestiä niin sovitaan vaikka kahvitteluista saadaksemme juttu alulle.
No enpä tiedä sulla tuntuu aina tulevan tressiä kun ollaan yhteydessä parempi kun sä olet siel ja mä tääl
Anteeksi minua kenkutti kirjoitin jotain mitä en tarkoittanut. Olisin iloinen jos ottaisit yhteyttä mutta tiedän ettet sitä enää tee koska suututin sun. Senkin tiedän sun luonteesta että olet pitkävihainen ja ei taida mulla olla mahdollisuutta yrittää lepyttää. Oot niin jämpti luonteeltasi kun jotain päätät sori ❤️
Laitahan sitten viestiä minulle niin jutellaan