On todennäköistä että Fosamax on aiheuttanut minulle hyvin vakavia lihaskipu ongelmia. Miten yleistä tämä on, ja onko olemassa muu lääkitys, jolla tämä ongelma ei esiinny?? Mitkä ovat kokemukset uudesta piikityshoidosta?
Per
Fosamax ja lihaskipu
Per
2
2628
Vastaukset
- kuule
missä lihaksissa sulla on kipua ja kauanko oot käyttänyt fosamaxia?
Poikani on käyttänyt nyt vuoden lääkettä,ja toista kuukautta on alaselän lihakset olleet tosi kipeet,poika on 20,joten ei pitäisi vanhuus vaivata.Ei ole nostanut mitään raskasta ym. - tiedonhaluinen83
aloitin fosamaxin viime tiistaina ja nyt on kaksi päivää tuntunut alaselkä todella kipeältä,pelkään koko aika että se jumahtaa johonkin asentoon...voisiko fosamaxilla olla osuutta asiaan muka jo yhden pillerin jälkeen...?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942573- 196980
- 55782
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti120702- 51592
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?15516- 51515
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52494- 55475
- 40474