En halua lähestyä sinua

Sillä kärsin kamalista vaihdevuosioireista. Hormoneita en halua, luontaistuotteilla koetan saada hallintaan. Kun saan itseni balanssiin, palaan hehkeämpänä kuin koskaan. En ole sinua unohtanut💔
11373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Hyvä asia tämä

Äänestä

Sehän se oli varmaan se syy siihenkin kaikkeen muuhun. Ymmärrän hyvin nyt, kun kerroit tuon. Poislähtö äkisti ja jättää kaikki. Olisitpa kertonut tuon jo silloin niin olisi ollut helpompaa ymmärtää jo silloin. Voi että.

Äänestä

Jos mies lähet nyt heti prosessiin saatat vaikka kokea tämän kokemuksen

Äänestä

Jos jotkut luontaistuotteet olisivat toimivia lääkkeinä ja niissä olisi vaikuttavia aineita, ne olisi suomessa kielletty. Näin on aina toimittu ennenkin. Joten vaikea uskoa, että niistä, laillisista ainakaan saat apua.

Äänestä
  • Tiedän monen saaneen apua, esim puna-apila tuotteista.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Tiedän monen saaneen apua, esim puna-apila tuotteista.

    Ehkä psyykkistä apua, kun johonkin uskoo, voi sekin jo pelkästään auttaa. Mutta kuten edellä todettu, jos niissä olisi jotakin vaikuttavaa lääkeainetta, ne olisi laitettu reseptin taakse, tai kielletty kokonaan. Näin kävi esim. CBD hamppukasviöljyille, ne luokiteltiin nopeasti lääkeaineiksi, kun niillä oli todellisia vaikutuksia ja kiellettiin sillä perusteella. Monessa muussa voivat olla laillisia, mutta eivät suomessa. Suomi nyt vaan on sellainen kieltolandia.

    Äänestä

Monen kokeilun jälkeen mulla lopulta alkaa horoninikorvaushoito tehota. Mut ei ollu helppoa!

Äänestä

Hormonihoito siis, ei mikään horohoito 😁😆

Äänestä
  • Nii ne on nekin kortilla vissiin olleet koko ajan, mutta kristallihoitoa ilman jauhoa vois löytyä ja kanavointi kylkiäisinä

    Äänestä

Sinä olet aiheuttanut Ritva ongelmia minulle ja niitä on paljon. Vielä mä nään sun Markku veljes.

Äänestä

Siinä voi helposti 10 vuotta vierähtää..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sillä kärsin kamalista vaihdevuosioireista. Hormoneita en halua, luontaistuotteilla koetan saada hallintaan. Kun saan itseni balanssiin, palaan hehkeämpänä kuin koskaan. En ole sinua unohtanut💔

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu