Minkälainen kansa hyökkää suomalaisen vanhan ihmisen kimppuun lomakohteessa? Systemaattisesti.
Eikä yksin suomalaisen, on käyty muidenkin kansallisuuksien eläkeläisten kimppuun.
Turvallisuussyistä Thaimaa ei kuulu enää matkasuunnitelmiin vastaisuudessa.
Thaimaalaiset yrittivät tappaa suomalaisen turistin Pattayalla
13
786
Vastaukset
- Anonyymi
Muutama suomalainen on tullut tiensä päähän Thaimaassa. Ei se mikään salaisuus ole.
Eilen 15 päivä Khon Kaenissa tapettiin kanadalainen mies ja hänen thaimaalainen vaimonsa kotitalonsa pihaan.
Surmatyön tekijä oli naapuri, surma aseena noin 30 senttinen veitsi.
Naapuri suuttui , kun pariskunnalle oli tullut ulkomaalaisia vierailulle usealla autolla, ja autojen pysäköinti oli käynyt naapurin hermoon.
Vieraiden lähdettyä mies meni puukottamaan naapurinsa.Tapettiinko Kanadalainen mies siksi että oli Kanadalainen (ulkomaalainen) vai olisiko tapahtuma voinut käydä keiden tahansa naapurusten välillä?
Jutusta kun löytää selosteen netistä, niin kertomuksen mukaan oli tätä pariskunnan (Thai)vaimoa puukotettu ensin ja miestä vasta sitten kun oli tullut vaimonsa apuun.- Anonyymi
santtu_1975X kirjoitti:
Tapettiinko Kanadalainen mies siksi että oli Kanadalainen (ulkomaalainen) vai olisiko tapahtuma voinut käydä keiden tahansa naapurusten välillä?
Jutusta kun löytää selosteen netistä, niin kertomuksen mukaan oli tätä pariskunnan (Thai)vaimoa puukotettu ensin ja miestä vasta sitten kun oli tullut vaimonsa apuun.Vapauttaako tappojärjestys syytteistä?
Anonyymi kirjoitti:
Vapauttaako tappojärjestys syytteistä?
Tuskin vapauttaa, kyse ennemmin siitä että kun palstalla väitetään että Thaimaassa nimenomaisesti ja tarkoituksella käydään ulkomaalaisten kimppuun, niin tuossa(kin) tapauksessa vaikuttaa siltä että ulkomaalaisuus ei ollut se tekijä miksi Kanadalainen mies ja hänen Thai vaimonsa tapettiin.
Sinänsä aivan sama uhrin/uhrien kannalta, mutta asiankuuluvaa tämän palstan väitteiden vuoksi.
- Anonyymi
Onhan liput jo ostettu jouluthaimaahan?
Olisi ehkä hyvä ennakoida ja ajatella omaisia, ostaa vain menolippu ja hyvä henkivakuutus.
Paluu kun on hieman epävarmaa. - Anonyymi
Lentoasemalla on Bangkokissa vastassa ensimmäiset hullut myrkkyineen, sitten Pattayalle, jossa ei paikallisille parane kääntää selkää.
Ei koskaan tiedä mitä tulee.
Ei pidä syödä thaikkuravintoloissa, turvallisuussyistä.
Bangkokissa vältettävä väkijoukkoja, poliittisia levottomuuksia esiintyy jotka saattavat kiihtyä väkivaltaiseksi.
Suositellaan välttämään matkustamista tiettyihin maakuntiin lähellä Malesian rajaa.
Väkivaltaisuuksien ja terrori-iskujen vaara.- Anonyymi
Aika kantamus saa olla ruisleipää, hernekeittoa ja HooKoo-blöötä repussa, että parikin viikkoa pärjää!
- Anonyymi
Kun on kolmasti myrkytetty Thaimaassa, tietää mistä puhutaan.
- Anonyymi
Tultu uudestaan kuin jeesus konsanaan? Thaimaan lumppusien kanssa onnistunee helpommin kuin taivaan.
- Anonyymi
Jaaha, joku on näköjään aloittanut tenuttamisen.
- Anonyymi
Onko matkatoimistot maksaneet valvojalle että poistaa todellista tietoa Thaimaasta näin sesongin aikaan. Thaimaassa tapetaan turisteja.
- Anonyymi
Kyllä Thaimaassa vaarallisin juttu on vasemmanpuoleinen liikenne, helposti jää auton alle. Ja ne myrkytykset on yleensä bakteerikannan erilaisuudesta johtuvia pikku juttuja. Jatkuvasta alkoholin käytöstä ja riittämättömästä veden juonnista johtuva turistiripulia on ensikertalaisia kiusaava homma. 21 kertaa Thaimaassa ilman suurempia ongelmia takana, rahasi viedään vähitellen pienillä huijauksilla ?
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko1141755Kerran oltiin mekin kahdestaan
Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik201442- 2141414
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2141352- 1801217
Oikeasti, voitais mennä kahville
ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o841098Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151079Yritin keväällä unohtaa sinut nainen
mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie34936- 74889
Leton rannan kakat - hys hys hiljaa!
Hienolle rannalle on jostain ilmeisen selvästi tullut ulostusjätteitä. Mistään tutkimuksista ei ole vielä tietoa ja kuka68829