työpaikka autopaikat.

Anonyymi-ap

Vaasassa on todella outoja/kummallisia rakennus Mestareita, kun eivät ota yhtään selvää kun firmansa työtekijät tukkivat työkoneillaan muiden pääsyn parkkipaikkaan, eikä asiasta tiedoteta lainkaan.

Omahyväisyys näkyy törkeästi, sekä muiden työpaikalle pääsystä ei todellakaan välitetä pätkänvertaa.
Ky, firma tulisi maksaa tälläisestä välinpitämättömyydestä ja osoittaa parkkipaikka johon Ky;n työparkkipaikkansa menettäneet voivat ajaa. Vaasassa Ei vain ole Vaasalaisia työntekijöitä vaan kulkevat 50km- 120km työpaikalleen, siis Vaasaan.

2

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikös siellä ole kilpi "Työmaa-Alue" hyvinki merkittynä.Asiakaiden Parkkipaikat ovat myös selvästi merkitty. Työkoneilla on työsuojelu alue ympärillään,sekä koneissa varoitukilvet valoineen. Työntekijöille on kyllä merkitty omat parkkipaikat.
      Vaasassa ollaan parkkiliisoja palkaamassa lisää,puuteelisten resussien täyttämiseksi.
      Taitavat jo rekisteri numeroiden mukaan löytää auton omistajan ja tämän työpaikan.
      Kannataa lukea nämä Tiedotuskilvet ja lisäkivet hyvinkin tarkasti.Parkki sakko saattaa tulla,vaikka kuinka olisi kiekko ja aika kohdallaan väärän "Parkipaikan" käytöstä.

    • Anonyymi

      Kantsii lähtee ajoissa töihin, ettei härisnään joudu parkkipaikkaa ettimään...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      172
      3020
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      298
      2696
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      75
      1768
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      50
      1667
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      39
      1541
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1316
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      105
      1219
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      14
      1184
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      380
      1152
    10. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1073
    Aihe