Hamas huiputti YLE:n toimittajia

YLE joutunut pitämään Gazan sairaala keissiä ykkösuutisena koko päivän, jos se vielä vaikka kääntyisi voitoksi, ei saa menettää toivorikkauttaan.
11268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tulit sitä kertomaan.

Äänestä
  • Olivat vieneet hyvissä ajoin perheensä mm Qatariin ennen hyökkäystä.

    Äänestä

Mitä muuta sulta on jäänyt väliin?

Äänestä

Kyllä
se oli selvä jo eilen illaan Isrealiin armeijan videoista
Mutta en kirjiota tänne pskaleistalle

Jihadistien ohjus meni lyhyeksi ja osui sairaalan parkkipaikalle ja auton
katot kärventyivät ja vasemmistojuutalaisvihaajat alkoivaat mölinänsä

yle on verorahoilla hoippuva sekundatoimitusjoukko

Äänestä

Järkytyin, kun Suomen Sisu nousi politiikan huipulle,
Suomen Sisu, äärikansallinen, rasistinen järjestö.

Kansalliskiihko, rotuopit, demokratian ja ihmisoikeuksien halveksunta
vei Euroopan ja koko maailman vähän yli 80 vuotta sitten sodista tuhoisimpaan.

Ei nyt olla suursodan kynnyksellä, mutta pelottaa mikä lähtee seuraavaksi.
Kaikille yhtäläiset kansalais- ja ihmisoikeudet ovat jo menossa.

Äänestä
  • sisu oli ennen demarien jäsenjärjestö mutta sen jälkeen
    kun se pääsi valtaan siitä tuli Lindtmainin henkilökohtainen
    henkivartija- ja mafiosojärjestö
    joka seuraa häntä kuin lai haivaa

    Äänestä

YLE on ollut valhemedia ainakin jo 1960-luvun lopuilta, Repo-radiosta alkaen.

Itse en edes kuuntele näiden uutisia, kuin joskus, jos on ollut kyseessä jokin erityinen tapahtuma, muutoin en.

Suomessa on vaikea löytää rehellistä mediaa, sillä Ruotsi määrää kaiken, mitä Suomessa saa nk. uutismediat kirjoittaa. Nuo mediat ovat jo pelkästään kielenkäyttönsä tasolta pelkkää roskaa. Kielikuvia, joita sivistynyt ihminen ei käytä. Joku "täräytti suorat sanat", "latasi suorat sanat", "kuittasi"... Keiden suomalaisten tuttavapiirissä käytetään tuollaisia ilmaisuja?

Medioiden pitäisi olla asiallisia, kaikkia lukijoita kunnioittavia sekä puolueettomia. Manipuloivat otsikot, halpa seksi ja pintajulkkikset eivät kuulu luotettavaan uutismediaan.

Kun lukee tuollaista roskatekstiä, voi päätellä, että uutinen itsessäänkin on vain halpatyövoimaisen toimittajan omaa satuilua.

Äänestä

Yle kaikkein puolueettomin media, Yle eduskunnan valitsema puolueitten yhteinen johto puheenjohtaja kokoomuksesta, varapuheenjohtaja persu.
Yle kaikissa callup mittauksissa ylivoimaisesti ykkönen silti persu ei tyytyväinen heidän mielestä pitäsi olla persun hallussa, vähän kuin Orbanilla ja vähän Putiniin kallellaan.

Äänestä
  • Miksi joku ei saisi olla mielipiteiltään esim. persu?

    Selvästikin siis, koska hyökkäät asiaa vastaan, Orban ja Putin edustavat ajattelun- ja sananvapautta.

    Stalinismisi taas ei.

    Stalinisteilla oli oikein Siperian työleirit ja vankileirien saaristo väärintoisinajattelijoille. Ateistinen stalinismi, yksistään NL:ssa, tappoi n. 30 miljoonaa, näiden maiden alkuperäiskansoihin kuulunutta toisinajattelijaa, etenkin kristittyjä.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Miksi joku ei saisi olla mielipiteiltään esim. persu?

    Selvästikin siis, koska hyökkäät asiaa vastaan, Orban ja Putin edustavat ajattelun- ja sananvapautta.

    Stalinismisi taas ei.

    Stalinisteilla oli oikein Siperian työleirit ja vankileirien saaristo väärintoisinajattelijoille. Ateistinen stalinismi, yksistään NL:ssa, tappoi n. 30 miljoonaa, näiden maiden alkuperäiskansoihin kuulunutta toisinajattelijaa, etenkin kristittyjä.

    "Orban ja Putin edustavat ajattelun- ja sananvapautta."

    Hae Peijaksesta apua.

    Äänestä

Sanan vapaus sanoa palstalla kuin haluaa, hyväksykööt lukijat ja ylläpito miten haluaa, turha kiertely on kainostelua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

YLE joutunut pitämään Gazan sairaala keissiä ykkösuutisena koko päivän, jos se vielä vaikka kääntyisi voitoksi, ei saa menettää toivorikkauttaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu