Asuntomaisteri Oy, töykeää asiakaspalvelua! Viesteihin ei vastata ja kun asian perään uudestaan kyselee, niin vastaus on tyly. Yritys kertoo verkkosivuillaan toteuttavansa toimintaperiaatteidensa mukaisesti todistetusti parasta asiakasviestintää isännöintialalla! En ole aikoihin saanut noin huonoa asiakaspalvelua, vieläpä itse yrityksen toimitusjohtajalta. Yrityksen verkkosivut ovat täynnä pelkkiä turhia lupauksia ja korulauseita. Surullista, että yritys ei seiso sanojensa takana. Yritys on kaukana vastuullisen yrityksen toiminnasta!
Asuntomaisteri Oy, töykeää asiakaspalvelua
17
2432
Vastaukset
- Anonyymi
Asun asuntomaisterin isännöimässä rivitalossa, alkoi maalämpö -remontti talvella ja kesti koko kesän. Hirmuinen kaivaminen pihoilla ja melua aamusta iltamyöhään. Pihat kuin pommin jäljiltä Nyt Syksyllä ei remontti ole vieläkään valmis ei kaukolämoä eikä maalämpöä asunnoissa sisällä lämintä noin 15 astetta. Välillä ei tule lämmintä vettä niin huonoa on käydä suihkussa pesulla. onneksi toimittivat sähkölämpöpattereita asukkaille ettei ihan palellu hengiltä kun talvipakkaset tulee. Tuleekohan asuntomaisteri mitenkään vastaa vaikka yhtiövastikkee alentamisella remontin aikana kun se näkyy sitte asukkaitten sähkölaskussa kun lämpöpattereita pitää pitää päällä koko ajan. Luulempa että ei. Ja kärsii asuntojen rakenteetkin kun ei ole lämmitystä päällä
Että semmosta isämmöintiä pitää asuntomaisteri urakat venyvät ja asukkaat kärsii Vastikemaksu kyllä varmasti nousee mutta eläminen taloyhtiössä heikkenee. en voi mitenkään suositella asuntomaisteria kun niillä ei ole ole mitää vastuuta tuollaisista remonteista- Anonyymi
Remontista vastaa hallitus ja urakoitsijat. Pistäkää hallitus kyselemään asianlaitaa. Ei se kuulu isännöitsijälle vaan puheenjohtaja on ensin se henkilö joka laittaa asioita eteenpäin. Tietysti jos on sovittu isännöitsijän vastaavaan projektin etenemisestä, niin sitten toki. Tulee vaan taloyhtiössä kalliiksi nuo piällysmiehet.
- Anonyymi
Hei, Minulla ei ole muuta kokemusta Asuntomaisterista kuin että olivat mukana kun kilpailutimme isännöintiä muutama vuosi sitten. Rva tj lateli esittelyssään hengästykseen saakka, missä kaikissa kissan ristiäisissä touhuaa. Kaiken kruunasi kuitenkin se, että hän esitti kysymyksen tilinpäätökseen liittyen, että ymmärränkö mitä tase tarkoittaa? Hahahahahaaaa..... Se oli viimenein naula siihen veneeseen. Ei jatkoon..
- Anonyymi
Aloittajan kanssa samaa mieltä, kun kilpailutatte niin älkää ottako Asuntomaisteria, heillä on "suuret puheet ja lupaukset" mutta totuus on aivan muuta :(
- Anonyymi
asuntomaisterin kanssa asioimisesta ei saa muuta kuin harmia. ei vastuunkantoa missään asiassa ja tj:llä ei minkäänlaisia käytöstapoja. en menisi luottamaan yhtiöni asioita heidän hoitoon.
- Anonyymi
Täysin samaa mieltä, asiakaspalvelutaidot puuttuu täysin ja kommunikointi toimitusjohtajalta on jopa töykeää. En usko, että yritys menestyy pidemmällä tähtäimellä samalla menolla.
- Anonyymi
Joo yhdyn myös edellisiin, niin surullisen tutulta kuulostavia tarinoita.
Epäkohtien selvittäminen heidän puoleltaan oli todella haastavaa, en missään tapauksessa myöskään voi heitä suositella. - Anonyymi
Samoja kokemuksia kuin edellisilläkin. Sihteeri/asiakaspalvelusta vastaavalta saanut hyvää palvelua, varsinkin sähköpostitse. Tj:n kanssa kun mitä tahansa asiaa hoiti parin vuoden aikana, oli yhteistyö aina hyvin töykeää hänen puoleltaan.
- Anonyymi
Asiasta kiinnostuneille tiedoksi, että asuntomaisteri Oy on jälleen oikeudessa selittämässä tekemisiään. Ainakin Länsi-Uudenmaan käräjäoikeudessa on menossa juttu...
- Anonyymi
Asuntomaisteri oy:n TJ:n menneisyydessä on taloudellisia epäselvyyksiä....
- Anonyymi
Ei voi suositella. Ehdotetaan hallituksen jäsenille vaikka mitä remppaa mihin taloyhtiön kannattaisi ryhtyä.. Maalämpöä, aurinkopaneeleita.. Meidän taloyhtiöllä oli heidän kautta muutaman vuoden aikana 4 eri isännöitsijää, kaikki lähtivät firmasta. Enkä yhtään ihmettele, tj on olevinaan jokin maailman omistaja. Muulla ei väliä.
- Anonyymi
Tuntuu olevan heidän tapaansa ehdotella remontteja, jopa suorastaan vaatia. Jännä että haluavat tehdä niitä etenkin kun heiltä ei löydy teknistä isännöintiä ja isännöitsijät eivät ymmärrä mitään remontoinnista. Onkohan tarkoituksena teettää taloyhtiöille remonttia joilla he saavat pientä lisätienestiä sekä tutuille teknisillä isännöitsijöille töitä. Haisee ja pahasti.
En vois suositella yhdellekään vanhemmalle taloyhtiölle jolle korjauksia tulossa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuntuu olevan heidän tapaansa ehdotella remontteja, jopa suorastaan vaatia. Jännä että haluavat tehdä niitä etenkin kun heiltä ei löydy teknistä isännöintiä ja isännöitsijät eivät ymmärrä mitään remontoinnista. Onkohan tarkoituksena teettää taloyhtiöille remonttia joilla he saavat pientä lisätienestiä sekä tutuille teknisillä isännöitsijöille töitä. Haisee ja pahasti.
En vois suositella yhdellekään vanhemmalle taloyhtiölle jolle korjauksia tulossa.Korjauksia tulossa - mutta ei saisi ehdottaa niitä.
Ymmärrätkö että isännöitsijälle on velvollisuus kertoa yhtiölle aiheellista remonteista tai taas on toimittu väärin kun ei ole kerrottu.
- Anonyymi
Samat havainnot. Harmi, että satuin huomaamaan tämän keskusteluketjun vasta nyt.
- Anonyymi
Samaa mieltä ja samat kokemukset, ylimielistä ja ammattitaidotonta toimintaa.
- Anonyymi
Onpas harmillista,mutta miksi talon hallitus ei etsi uutta ja irtisano vanhaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onpas harmillista,mutta miksi talon hallitus ei etsi uutta ja irtisano vanhaa?
Nykyaika seuraa mm pankkien asiakaspalvelua,ei vastata puhelimeen,aika varattava,soittele vielä maksulliseen palv nroon,taitaapi aika usea toimia noin
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1719452Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3517171Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1056062Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen254220- 1714084
Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht823815Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu913716Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.353318- 1933034
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik132727