Minulla on paljon vanhoja kirjekuoria eri vuosikymmeniltä postimerkkeineen. Ajattelin leikata postimerkit irti, panna muovipusseihin ja viedä kirpparille. Harvinaisuuksia minulla ei ole, mutta aloittelevat keräilijät varmasti ilahtuisivat näistäkin.
Miten postimerkit leikataan irti kuoresta? Riittääkö, jos jätän muutaman millin kirjekuorta merkin ympärille? Pitäisikö postileiman tulla mukaan kokonaisena, jos leima on merkin päällä?
Miten leikkaan merkin irti kuoresta?
Anonyymi-ap
1
434
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161