Minulla on paljon vanhoja kirjekuoria eri vuosikymmeniltä postimerkkeineen. Ajattelin leikata postimerkit irti, panna muovipusseihin ja viedä kirpparille. Harvinaisuuksia minulla ei ole, mutta aloittelevat keräilijät varmasti ilahtuisivat näistäkin.
Miten postimerkit leikataan irti kuoresta? Riittääkö, jos jätän muutaman millin kirjekuorta merkin ympärille? Pitäisikö postileiman tulla mukaan kokonaisena, jos leima on merkin päällä?
Miten leikkaan merkin irti kuoresta?
Anonyymi-ap
1
326
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1911254Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221108- 48824
- 70820
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53760Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50695- 33672
- 60659
- 52637
- 50625