Ehkäisy ja abortti kielletty ja mitä seurasi

Anonyymi-ap

Tämä on nyt esimerkki palstalla oleviin aiheisiin mitä kammottavuutta on olla nainen suurimmassa osassa maailmaa. Ja miten aborttimatkailu toimii ja miten naista kontrolloidaan ääriuskonnoissa täydellisenä orjana. Uutisissa on ollut rikostapaus: Nainen afganistanista oli miehensä silmittömän väkivallan kohteena. Ensin häneltä kysymättä on naitettu miehelle. Mies kielsi ehkäisyn koska halusi naisen synnyttävän lapsia. Nainen meni britteihin hakemaan abortin yli 20 viikoilla koska ei enää saanut Suomesta sosiaalisilla syillä. Abortin jälkeen asensi kierukan. Sitten mies tappoi. Nainen oli kertonut monelle kokemastasn väkivallasta. Ja palstalla varmaan haukutaan murhattua naista feministiksi kun meni uhmaamaan miestä eikä halunnut enää lisää hakattavia.

Jotkut tällä palstalla väitti ettei aborttimatkailua olekaan, jotkut väittää että uskonnot ja miehet ei alista naisia ja joka sellasta väittää on miesvihaaja ja uskontovihaaja. Joku halusi että naisilta pitää kieltää ehkäisy. Jotkut haluaa kieltää abortin.

Ainoa mitä yksikään abortinvastustaja halua rajoittaa on miehen oikeus seksiin, ja ruikkia spermaa naiseen. Ikävä kyllä kristityt ei poikkea tästä kauhistuttavasta asiasta. Uskonnon nimellä ei ole merkitystä jos uskonto oikeuttaa naisen ja hänen kehonsa olemaan miehen omaisuutta. Vasta tämmöset järkyttävät tapaukset paljastaa mitä noissa perheissä eletään.

1

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

        Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
        Maailman menoa
        262
        3208
      2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

        Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
        Maailman menoa
        74
        1274
      3. 66
        1193
      4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

        Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
        Ikävä
        180
        998
      5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

        "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
        Taivalkoski
        47
        906
      6. Mikä se viehättävin

        Asia on kaivatussasi?
        Ikävä
        62
        899
      7. Persujen puoluekokous 2026

        Missä ja Milloin pidetään ?
        Maailman menoa
        48
        824
      8. Mitä tekisit jos

        Aamulla vierestäni heräisit
        Ikävä
        47
        762
      9. Mikä kaivatussasi

        Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
        Ikävä
        40
        741
      10. Minkä alan

        Ihmisiä kaivattunne on🤔
        Ikävä
        39
        708
      Aihe