ENSILUMENLATU

Viimeistään viikonloppuna päästään ensilumenladulle. Ainakin yöllä lämpötila pakkasen puolella.
251001
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Hiihtäminen on aika homoa hommaa!

Äänestä
  • 😋😍😋😍😋😍😋😍😋

    ❤️ ­­N­­­y­­­m­f­o­­­m­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18065689o

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Uusavuttomat tarvitsee latuja. Sukset on lumessa hiihtämistä varten, ne eivät tarvitse latuja.

Äänestä

Lumettomana pakkassyksynä ensilumen ladulle olisi käyttöä, vain tekolumi puuttuu, saa nähdä seuraavana syksynä.

Äänestä

Tekolunta on Hyvärilän takana Kannaslahdenmetsikössä .

Äänestä
  • Siellä on myös kannabista 🤪

    Äänestä

  • Olet nähnyt varmaan painajaisia, ei ole tekolunta, rahat menivät Knkkäälään.

    Äänestä

Bio lunta varmaan seuraavaksi

Äänestä
  • Se ei käy, pitää olla tekolunta.

    Äänestä

Lunta ei tule😕koska on ilmasto! Hätä! Tila! Kapina kapina kapina!

Äänestä
  • Lumi sulaa

    Äänestä

Lumisade alkaa viikonvaihteessa, mutta käy kuten ennenkin se sulaa ennen vuodenvaihdetta, eli apulumi olisi tarpeen.

Äänestä

Mikä pakko on hiihtää?

Äänestä

Kohta pääsee hiihtämään Lieksan ensilumenladulle. Lieksa monta askelta edellä

Äänestä
  • Lieksa on monta askelta takana monessakin suhteessa . Käypä lukemassa vaikka heidän palstaansa, siellä kehutaan nurmesta .

    Äänestä

VILKO EHDOTTI PITÄISI SAADA NURMEKSEEN Vuokatin hiihtotunneli – lajissaan maailman ensimmäinen – on tyypillisesti avannut ovensa kesäkuun alussa ja ollut auki luonnonlumien saapumiseen asti. Erityisesti kesäkuukausina käyttäjämäärä on ollut kuitenkin todella alhainen, joten päätös vaikuttaa etenkin syksyn sesonkiin.

– Hiihtoputkessa on käytännössä ollut runsaasti kävijöitä vain noin kuukauden ajan ennen ensilumenladun avaamista. Siksi koemme, että isossa kuvassa on

Äänestä

Nyt kun tulis lunta lisää.

Äänestä

Puolitoista kuukautta on ollut latupohja jäässä, vain lumi on uupunut, onneksi lopulta yläkerta antoi lunta. Olisko kumminkin lumitykit laitettava töihin seuraavan syksyn lumetusta varten.

Äänestä

Onneksi ei tarvitse lähteä pohjoiseen hiihtämään. Lunta riittää .

Äänestä

Nyt olisi hyvät lumentekokelit ensi syksyä varten.

Äänestä

Nytpä olisi runsaasti tarjolla puhdasta lunta, jota voisi ajella jemmaan ensilumen latua varten ensi syksyksi.

Äänestä

Hiihtäjät voisi lapioida nyt omat pakastimensa täyteen lunta odottamaan ensi talvea

Äänestä

Tuokin olisi terveellisempää, kuin istuminen tuoppilassa.

Äänestä

Joko lunta on laduilla tarpeeksi vai pitäisikö kaupungin kustantaa lumitykit avuksi.

Äänestä

Kaupungilla on melko uudet lumitykit, että eikun puhaltamaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Viimeistään viikonloppuna päästään ensilumenladulle. Ainakin yöllä lämpötila pakkasen puolella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu