Taas uutisoidaan kuinka Välimereltä on rantautunut Eurooppaan niin ja niin monta tuhatta siirtolaista! Tämä on väärä määritelmä.
Siirtolainen tulee maahan laillisesti laillisin paperein tarkoituksenaan työllistyä ja elättää itse itsensä ja perheensä!
Laittomasti maahan tunkevat eivät ole siirtolaisia eivätkä kansainvälisen suojelun tarpeessa joten ei perusteita turvapaikanhakuunkaan!
Miksi tähän asiaan ei koskaan suhtauduta eikä uutisoida kuten oikein on?
Media vääristelee totuutta jatkuvasti
Anonyymi-ap
1
309
Vastaukset
- Anonyymi
No lopputulos on aivan sama.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614178KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122731Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452232Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291883- 241843
- 281556
- 171400
- 651310
- 1301264
- 311178