Olen nyt syönyt tuota lääkettä 10 päivää ja ehkä hieman olen huomannut mielialan nousua. Odotan, että surun tunne hellittäisi..
Minkälaisia kokemuksia teillä on?
Verenpaine on kyllä noussut.
Venlafaxin 37,5
6
406
Vastaukset 6
- Anonyymi
Siis 37,5 x 2.
- Anonyymi
Minkälainen vaikutus Venlafaxin (Efexor) lääkkeellä on? Lääkäri suositteli sitä minulle. Entä millaiset ovat aloitusoireet ja lopetusoireet? Olen kuullut että se on kuin SSRI mutta sen positiiviset ja negatiiviset vaikutukset ovat molemmat isommat.
- Anonyymi
Joo kyllä surun tunne lähtee pillerillä. Jatka vain samaa rataa.
- Anonyymi
Ei se masennus lähde PELKILLÄ pillereillä mutta toivon että nämä pillerit antaa voimia että saa aikaan niitä positiivisia muutoksia elämässä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei se masennus lähde PELKILLÄ pillereillä mutta toivon että nämä pillerit antaa voimia että saa aikaan niitä positiivisia muutoksia elämässä.
Joo, kyllä pillerit antavat voimaa. Ilmanhan ei pärjää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53937
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan69741Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli60726- 55670
En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.47634- 62603
Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33593Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk7586- 78486
- 37470