OP Koti Länsi-Suomi Oy:n isännöintiliiketoiminta on liittynyt osaksi Oiva Isännöintiä. Osana OP Koti Länsi-Suomen isännöintiliiketoiminnan kauppaa avainhenkilöitä kutsutaan Oivan osakkaaksi.
Sanoiko joku, etteivät työntekijät pääse osakkaiksi isännöintialalla? Harmi vaan, jos se tapahtuu yrityskaupan JÄLKEEN. Työntekijät olisi pitänyt ottaa osakkaiksi ennen yrityskauppaa, jotta työntekijät sulloisivat rahaa taskuihinsa tässä kohdassa.
Oletko sinä Oivan osakas? Kerro mitä etuja ja hyötyjä on olla osakkaana Oiva Isännöinnin palveluksessa.
Oiva Isännöinti tarjoaa osakkaaksi pääsyä
13
2352
Vastaukset
- Anonyymi
Niin siis miten tässä on joku työntekijä päässyt osakkaaksi? Ostetun firman vanhat omistajat ovat päässeet osakkaaksi. Ei nyt varsinaisesti puhuta siis työntekijöistä.
Oivalla toki on tietääkseni mahdollista, että avainhenkilöt kun lyövät omaa rahaa tiskiin, niin pääsevät omistajiksi. Laita ensin muutama kymppitonni sisään, niin sillä saat pari promillea Oivan taustayhtiön osakekannasta ja merkittävästi siis vaikutusvaltaa. Eikun niin...osakeyhtiöissä taitaa enemmistö päättää, eli Intera Partners päättää. Mut kiva on kun voi Linkariin laittaa että on "Partner".- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#180667555
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Kaikki vakavasti otettavat firmathan markkinoivat osakkeitaan Suomi24:ssä 😁
- Anonyymi
Ei taida sijoitusfirman exit tuosta tuulenpesästä onnistua. Paikataanko vahinkoa myymällä osuuksia duunareille?
- Anonyymi
Veikkaan että exit onnistuu. Työntekijäosakkaat varmistavat sen.
- Anonyymi
Niin meinaat että nämä työntekijäosakkaat sijoittavat lisää yhteensä 10-20 miljoonaa euroa tuohon paskaan?
Intera on käyttänyt tuohon tähän mennessä luultavasti vähintään 10 miljoonaa (luultavasti enemmän), eli jotta exit onnistuu, niin pitäisi löytää ostaja, joka on valmis maksamaan vähintään 20 miljoonaa. Työntekijäosakkaat vai? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin meinaat että nämä työntekijäosakkaat sijoittavat lisää yhteensä 10-20 miljoonaa euroa tuohon paskaan?
Intera on käyttänyt tuohon tähän mennessä luultavasti vähintään 10 miljoonaa (luultavasti enemmän), eli jotta exit onnistuu, niin pitäisi löytää ostaja, joka on valmis maksamaan vähintään 20 miljoonaa. Työntekijäosakkaat vai?Intera on käyttänyt jo nyt paljon yli 10 miljoonaa tähän rakentamiseen ja exit hinta tulee olemaan paljon enemmän kuin 20 miljoonaa.
Tuplana rahat vähintään.
Näin se menee 90% varmuudella.
Ei auta vaikka ei tykkää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Intera on käyttänyt jo nyt paljon yli 10 miljoonaa tähän rakentamiseen ja exit hinta tulee olemaan paljon enemmän kuin 20 miljoonaa.
Tuplana rahat vähintään.
Näin se menee 90% varmuudella.
Ei auta vaikka ei tykkää.Tämän firman EXIT on korkeintaan konkurssiin asettaminen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Intera on käyttänyt jo nyt paljon yli 10 miljoonaa tähän rakentamiseen ja exit hinta tulee olemaan paljon enemmän kuin 20 miljoonaa.
Tuplana rahat vähintään.
Näin se menee 90% varmuudella.
Ei auta vaikka ei tykkää.Oiva Isännöinti Group Oy tekee miljoonan suuruusluokkaa olevaa tappiota ja rahat vain kaksinkertaistuu? On se kumma firma, vaikka asiakkaat ei tykkääkään
- Anonyymi
Kovin surulliseksi taitaa oivan taival mennä. Kontulla käy vielä heikommin. Rahaa heillä on mutta tuloskasvu surkastuu
- Anonyymi
Orgaaninen kasvu on niin olematonta, että se tulee pitkässä juoksussa olemaan ongelma. Pelkästään lisää firmoja ostamalla ei sijoituksen arvo kyllä nouse.
- Anonyymi
Meillä menee loistavasti
- Anonyymi
Taloyhtiöt hylkää vauhdikkaasti tuota oiva. Jos taloyhtiön hallituksessa on vähänkään laskupäätä, niin parempaa saa edullisemmin.
Johan tuo kuvio sen kertoo, jonkun on se preemio yritysostosta maksettava. Taloyhtiö ei hyödy mitään, palvelu huononee ja laskutus nousee.
Kun oiva ilmaantuu kuvioon, niin taloyhtiön on aika toimia, niihin korupuheisiin, valheisiin ei pidä uskoa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15010909
- 525220
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452423- 302123
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131691Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421524Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301231Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317882