on kyllä mustasukkaiset ja kateelliset naiset. Koskaan kohdannut sellaista myrkkyä.
Vaarallisimpia asioita maailmassa
Anonyymi-ap
21517
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Olen erimieltä. Jatkuvasti on uutissa kun mustasukkainen mies on pahoinpidellyt naisen tai tappanut.
Totuutta on meidän vaikea tietää, mikä tilanteen on kärjistänyt siihen, mitä luemme lehdistä? Moni mies ei halua riidellä, mut jos raja ylittyy toisen meuhkaamisesta (manipulointi/ provosointi). Kaikilla tulee raja vastaan, kun riittävän monta kertaa joustaa asioissa.
Mitta täyttyy monella, kun syyllistetään tyhjästä. Uskon tällaisiakin tapahtuneen, mitkä monesti mielletään miehen syyksi, vaikka nainen on monesti tilanteen alulle panija. Näkemyseroja on samoin kuin luonne-eroja, jolloin väärin ymmärtäminen on todennäköistä.
Miehet harvemmin haluaa selitellä näitä syitä tarkemmin, pahoittelevat ehkä vain sitä, kun meni hermot jatkuvaan syyttelyyn, johon ei kokenut olevansa syypää. Ärsyttäminen on naisten keino riidellä, jossa jokaisella tulee joskus se raja vastaan.
Yhtä lailla naisella tulee raja vastaan jos mies pahoinpitelee naista tai muuta pahaa.
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18066848e
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
piilotettu aggressiivisuus on vaarallista
Tähän on helppo yhtyä, niitä eukkoja on ollut aika paljon loppujen lopuksi ketkä on olleet valmiita laittamaan kaiken peliin saadakseen toisen naisen näyttämään huonolta, eikä kenellekään ole käynyt kovin ruusuisesti loppujen lopuksi
Ei nyt omalla uralla ja tulevaisuudella sentään kannattaisi leikkiä, jotkut toissijaiset vähintään yhtä lapsekkaat kähinät on asia erikseen, mutta voi olla maineen menettäjälle iso juttu jos vieläkin vaikuttaa ns samoissa ympyröissä👍
Kyllä ne emännätkin osaa vaan olla typeriä sillä mitä suurempi volyymi sen enemmän menetettävää. Verkostoihinsa voi sotkeutua pahemman kerran jne
Sulla on helppo elämä
😱😢😭😭
Yhtälailla mustasukkainen ja kateellinen mieskin voi olla yksi vaarallisimmista asioista. Se riippuu yksilöstä.
Olen sitä mieltä, että ei tosiaan ole sukupuolesta riippuvaista tuo kateus, mutta naiset ehkä kaikista katalimpia sen suhteen. Ihan omakohtaista kokemusta on asiasta, kun on ollut kateuden kohteena elämässä. Yritetään esittää, että en minä mitään tee. Kuitenkin koko ajan juonitellaan, sitten leikitään viatonta ja pelataan psykologista peliä.
Jep sitä kentällä ontumista kuin loukkaantunutta lrikivä jalkapalloilija on kyllä seurattu vierestä- kas kun homma menee niin estäminen olen tässä se uhri ja aikansa se farssi meneekin läpi kunnes kosahtaa rotvallin reunaan
Ai sinä vai🌈pappa, joka esiinnyt useasti naisena!
Joo kyllä tuo on just se palstakänisijä
Mitä ihmettä selität? Minä en maininnut kommentissani mitään palstasta, vaan elämästä.
Olen nimenomaan rauhaa rakastava tyyppi, mutta teillä tuntuu olevan asian kanssa jokin ongelma joka hommetin päivä.
46:13
Miksi valehtelet? Mistä puhut?
😂😂😂 repesin 😂😂😂 -sivusta
Joskus luin uutisen kun joku nainen oli mustasukkaisuuksissaan yrittänyt mennä ex-miehensä kotiin savupiipun kautta :D
Muistelen kans jonkun tällaisen tarinan, jolla oli surullinen loppu, kun jäi sinne piipun vangiksi.
Eiköhän niitä löydy miehissäkin ja vieläpä enemmän prosentuaalisesti kuin naisissa.