Joko sukset luistaa Uhomäen ensilumen ladulla. Hyviä pakkasia ollut lumetukseen. Vai odotellaanko että vesiallas jääty pohjaa myöten umpijäähän ja tehdään siitä luistelurata.
Uhomäen ensilumen latu
16
727
Vastaukset
- Anonyymi
Siinä se oli oikein äly ja väläys kuka tai ketkä tuon päätöksen teki. On siellä kallis monttu missä rahat seisoo sen pohjalla.Eikö nuokin rahat olis voinut muuhun käyttää..vaikka oltas tehty turha liikenneympyrä kontiopuiston kentän keskelle.Olis jotain mitä käydä tässäkin kaupungissa ihmettelemässä.Oltas laitettu nuo pieksämäen vahingot eli päättäjät samaan autoon ja laitettu liikenne ympyrään vahinko kiertämäään.
- Anonyymi
Liikuntapäällikkö käy kahdesti päivässä harjaamassa lehtiä väylältä. Tämä mies ei valehtele. Mot uimahallin vedenlämpötila varmasti yli rajan vaikka terveyspäällikkö sanoi että haaleaa oli. Ei varmaan osata käyttää lumitykkiä tai sitten liian pienet sulakkeet.
Ulla varmistaa törppöjen selustan.- Anonyymi
Voi vittuuuuuuuuu mikä meininki tässä kaupungissa
- Anonyymi
Kuka alkaa UHOOMAAN..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka alkaa UHOOMAAN..
Länsiväylällä paras asiakaspalvelu on Säästötalossa. Eikä huudella asiakkaan perään taustojen selvittelyä.
IKH on paskin. Asiakaspalvelussa hallipäällikkö keskittyy asiakkaan taustojen selvittelyyn ja politikointiin. Pitäisi tulla asiakkaan tasolle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka alkaa UHOOMAAN..
Kuka sitä ikh.ta pyörittää Se kaljupää kertoilee asiakkaitten asioita Kaljapäissään pitkin kapakoita. Se joka sössöttää ja on jotain olevinaan Halle luja .Väittelee ja kehuu pitkin kaupunkia .
- Anonyymi
johan uhomäen vesiallas on jäässä.nyt voidaan perustaa ensijään luistelurata.
- Anonyymi
Juo lisää.
- Anonyymi
Nyt pitää loiventaa. Keskustan kunnallisjärjestön kokous on järjestötalolla 5.11.2023. Nyt valmistellaan uutta matkaparkki esitystä. Arto, Matti ja Tuula tulee mukaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt pitää loiventaa. Keskustan kunnallisjärjestön kokous on järjestötalolla 5.11.2023. Nyt valmistellaan uutta matkaparkki esitystä. Arto, Matti ja Tuula tulee mukaan.
Muualla lumetettu jo kaksiviikkoa.
- Anonyymi
Nyt lupaa säätiedotus ensilumen latua myös Pieksämäelle.
- Anonyymi
Nyt tulee lunta ja uhonmäelle ensi latu.KYLLÄ NYT KAUPUNGIN KASSA KILISEE:TERVE VAAN.
- Anonyymi
Onko tykit kuumana päättäjillä.SALLIKAA MINUN NAURAA....Matti möi ka upungin puut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko tykit kuumana päättäjillä.SALLIKAA MINUN NAURAA....Matti möi ka upungin puut.
Kaikki mihin Ulla puuttuu alkaa leiristä alle. Paitsi latuja ei latumestari saa aikaiseksi ja lirisee sekin.
Pieksämäen vastikään remontoidussa asematunnelissa vuotaa vettä seinästä. Vesivuoto havaittiin alkuviikosta ja tunnelin käytävälle oli jo ehtinyt muodostua jäätä. Tiettävästi kukaan ei ole kuitenkaan liukastunut jäähän.
Kaupungin vt. tekninen johtaja Pekka Häkkinen sanoo, että vuodon syytä aletaan tutkia pääurakoitsijana toimineen Kreate Oy:n kanssa torstaina 2. marraskuuta.
– Vuoto voi olla liikuntasaumassa, mutta varmaksi sitä ei voi vielä tietää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko tykit kuumana päättäjillä.SALLIKAA MINUN NAURAA....Matti möi ka upungin puut.
Karppa tekee siellä etukyykyssä takatyöntöjä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss1317182Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.142559Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa
Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole2641230- 1001019
Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942161947En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek137900Kerrostaloihin ilmalämpöpumput
Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih71897Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille
Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.79774Kirkonkylän puliveivarit
Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j13733Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa
Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com18711