EU-selvitys: Suomi yksi rasistisimmista maista
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009943262.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=promobox
Suomi on edelleen EU:n kärkimaita
50
505
Vastaukset
- Anonyymi
Johan se selvisi koko EU:lle, kun Kauhukabinettihallitus aloitti.
- Anonyymi
SDP:n ÄäriVasemmiston ja MyrkynVihreä hallitus Julisti, Suomi on rasistinen maa ja SDP:n hallitus edisti Rasismia Juuri tuolla Julistuksellaan ! -
Vielä kevään ja kesäajan SDP:n ÄäriVasemmisto ja MyrkynVihreät Yritti Julistaa maatamme Rasistiseksi, mutta Ei se Niiltä Onnistunut !
Orpon ja Purran johtama Hallitus Totesi, että Ei meillä ole Rasismia !
- vaikka SDP:n ÄäriVasemmisto ja MyrkynVihreät Yrittää olla Rasistisia ja luoda Rasismia, Ei se niiltä enää onnistu ! - Olkoon omissa Kekkereissään Rasistisia toisilleen ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
SDP:n ÄäriVasemmiston ja MyrkynVihreä hallitus Julisti, Suomi on rasistinen maa ja SDP:n hallitus edisti Rasismia Juuri tuolla Julistuksellaan ! -
Vielä kevään ja kesäajan SDP:n ÄäriVasemmisto ja MyrkynVihreät Yritti Julistaa maatamme Rasistiseksi, mutta Ei se Niiltä Onnistunut !
Orpon ja Purran johtama Hallitus Totesi, että Ei meillä ole Rasismia !
- vaikka SDP:n ÄäriVasemmisto ja MyrkynVihreät Yrittää olla Rasistisia ja luoda Rasismia, Ei se niiltä enää onnistu ! - Olkoon omissa Kekkereissään Rasistisia toisilleen !9:23
Lapsettaako sinua, kun kirjoitat isoja kirjaimia sinne tänne?
Ei herätä mielenkiintoa.
Beng
Enemmistö ei tykkää peesuomalaisista.
Sille ei voi mitään.
Kokkareet, kd:t ja nykyisin rkp:t tykkää. Hahhah. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
9:23
Lapsettaako sinua, kun kirjoitat isoja kirjaimia sinne tänne?
Ei herätä mielenkiintoa.
Beng
Enemmistö ei tykkää peesuomalaisista.
Sille ei voi mitään.
Kokkareet, kd:t ja nykyisin rkp:t tykkää. Hahhah.Beng hyvä muut paha.
Sosialistista ja kommunistista megahöpötustä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Beng hyvä muut paha.
Sosialistista ja kommunistista megahöpötustä.Oletko itämaan trolli?
- Anonyymi
Onko rasismi Suomessa virallisesti hyväksyttyä ja hallituksen suojeluksessa.
koska hallituksessa voi olla rasistinen puolue ?- Anonyymi
Rasismia esiintyy vain SDP:n ÄäriVasemmiston ja MyrkynVihreiden Joukoissa !
- Tosi On ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rasismia esiintyy vain SDP:n ÄäriVasemmiston ja MyrkynVihreiden Joukoissa !
- Tosi On !SDP:n ÄäriVasemmisto ja MyrkynVihreät Tukee Hamas-Tappaja Terroristeja !
Jopa ÄäriVasemmiston pressaehdokas Lilleri Lalleri julisti Tukevansa Hamas-Tappaja Terroristeja ! - voiko tuo olla edes totta, että pressaehdokas on noin Typerä ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
SDP:n ÄäriVasemmisto ja MyrkynVihreät Tukee Hamas-Tappaja Terroristeja !
Jopa ÄäriVasemmiston pressaehdokas Lilleri Lalleri julisti Tukevansa Hamas-Tappaja Terroristeja ! - voiko tuo olla edes totta, että pressaehdokas on noin Typerä !SDP:llä Ei edes ole Pressaehdokasta, kun kukaan Ei ala !
Kansa Ei äänestä SDP:n ÄäriVasemmisto Punikkeja Pressaksi !- Eikä Homoa !
Oha Se Varmaa ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
SDP:llä Ei edes ole Pressaehdokasta, kun kukaan Ei ala !
Kansa Ei äänestä SDP:n ÄäriVasemmisto Punikkeja Pressaksi !- Eikä Homoa !
Oha Se Varmaa !Persu pressa ehdokas hitler mielinen
- Anonyymi
Onneksi hauta odottaa avaajaa...
- Anonyymi
Muista, herrasmies ei nauti väkeviä ennen puoltapäivää.
- Anonyymi
Aloitus osui ja upposi 🤣
- Anonyymi
Niinhän se meitä kaikkia odottaa.
- Anonyymi
Suomessa on niin alhainen sivistystaso.
Johan koulutuksen tason notkahdus osoittaa sitä.
Junttilandia. Sekö on kehityksemme suunta kun äärioikeisto on hallituksessa.
Beng- Anonyymi
Sipilän hallitus (kok ja ps mukana) leikkasi koulutuksesta 700 miljoonaa.
Orpo ryhmä jatkaa....
https://demokraatti.fi/kansanedustaja-tuli-koulutuskusetus-hs-orpon-hallitus-leikkaa-koulutuksesta - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sipilän hallitus (kok ja ps mukana) leikkasi koulutuksesta 700 miljoonaa.
Orpo ryhmä jatkaa....
https://demokraatti.fi/kansanedustaja-tuli-koulutuskusetus-hs-orpon-hallitus-leikkaa-koulutuksesta9:40
Pitää paikkansa. Silloin Sanni G-L leikkasi.
Huonolle kehitykselle luotiin pohja.
Osoittaa hyvin, mihin leikkauspolitiikka johtaa.
Beng - Anonyymi
Ei ole tämä hallitus ehtinyt vielä mitään tekemään.
Ja tämä sosialisti julistaa hyvät ja pahat.
Sosialistinen moraalipaasaaja Beng. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole tämä hallitus ehtinyt vielä mitään tekemään.
Ja tämä sosialisti julistaa hyvät ja pahat.
Sosialistinen moraalipaasaaja Beng.13:43
Mikäs sinä olet?
Anonyymi?
Et siis mitään.
- Anonyymi
Afrikkalaiset valittavat rasismista Suomessa, jos sellaiselta heistä tuntuu, parempi on pysyä poissa!
Ei ole mitään subjektiivista oikeutta tänne työnnäytyä. - Anonyymi
Hörhöt kuvittelevat aivan kaiken rasismiksi.
- Anonyymi
Persuhallituksen aikana Suomesta tulee yhä juntimpi ja
persu-DDR-maa, jossa ihmisiä valvotaan. - Anonyymi
Ihmisen yksityisyyden suojan loukkaamisella on rajansa ja lakinsa.
PS ei voi niitä ylittää, vaikka yrittää kovasti.- Anonyymi
Tietenkin laki ja lainsäädäntö asettaa omat rajansa asioille.
- Anonyymi
Aloitus kolahti lujaa rasisteihin.
- Anonyymi
Jaa, siksihän suomalaiset ovat maailman onnellisin kansa. Eikös tätä ilosanomaa kannattaisi levittää muuallekin.
- Anonyymi
15:23
Niinkuin minne?
Ihmisethän nauravat tuolle suomalaisten onnellisuudelle. - Anonyymi
Muut on aika onnellisia, mutta rasistit ei. Kun lukee rasistien juttuja
huomaa miten paha niillä on olla. Viha sairastuttaa ihmisen.
- Anonyymi
Onnee on.
- Anonyymi
Mikä objektiivinen "tutkimus" tämä taas on olevinaan, oli myös toinen tutkimus, oikea sellainen, jossa Suomi oli yksi vähiten rasistisista maista.
Tietenkin nämä tummat uhriutuvat ja valittavat kaikesta, silti tulevat ja ovat täällä, miksi tulla tänne, jos on niin pahaa rasismia?
Ja miksi oletetaan, että ihmisten pitäisi olla enkeleitä toisilleen, emme ole todellakaan mitään enkeleitä, vain ihmisiä.
Sivistys on ainoa vaatteemme... - Anonyymi
Rasisteilla ei ole sitä "vaatetta" nimeltä "sivistys".
- Anonyymi
Kiitos persut tästä maineesta, voitteko korjata maailmalle syy on puolue persujen.
- Anonyymi
Norjan perässä vähiten velkojakin🤭 japani pitäisi saada autettavien listalle vielä.
- Anonyymi
Nehkerikuski valittaa ja syyttää kantasuomalaista rasistiksi, kun asiakas taksijonossa haluaa suomalaisen valkoisen kuljettajan.
Hitsi vie. Maksava asiakas saa valita kenen kyytiin lähtee.
Pari kertaa ollut stadissa nehkerin kyydissä ja pitänyt opastaa ja neuvoa s omppua. - Anonyymi
Rankinglistalla on ollut 14 eu-maata. Suomi on tullut ensimmäisenä kielen päälle maahanmuuttajalla. Tietääkö mm muut euroopan maat? Tuskin kaikkia kuullutkaan. Siitä se johtuu että Suomi on ollut enemmän maailmalla esillä ja jäänyt kaikille mieleen.
(Onnellisuus, Sanna M, Urheilu, hallituksen mm-politiikan kiristyminen jne.)
Johan se järkikin sanoo että miten on mm voinut kokea esim. Prtugalin tai Luxenburgin maahanmuuttovastaisuuden tai-myönteisyyden. Onko muka käynyt? Onko joka maasta haastateltu suhteessa väestöön yhtä montaa mm:aa.
Että sellainen tilasto!!- Anonyymi
Suomi on onnellisin maa. Sitähän voi jokainen miettiä, että mistä johtuu. Puuttuuko täältä sellaiset seikat tai niitä on vähemmän, jotka tekevät onnettomaksi?
- Anonyymi
Kyllähän sen tälläkin palstalla huomaa miten paljon täällä on rasisteja. Ja tämä palsta on vain pienen pieni otos koko kansasta, aika säälittävää. Suomi tai suomalaiset eivät ole mitenkään edistynyt hyvinvointiyhteiskunta niin kauan kuin rasismi jyllää eikä osata tai ymmärretä antaa ihmisarvoa kaikille ihmisille.
- Anonyymi
Puolue saanu kunnian kaunistella tilastoja, H-44 tapainen kohdistaa viharikoksen afrikkataustaisiin jopa mainostaa sitä.
https://yle.fi/a/74-20057073
pe - Anonyymi
Äärioikeisto puukottelee keskellä päivää etnistaustaisia lapsia.
PS:n provosoimat tukijoukot ovat kammottavia. - Anonyymi
Suomi on EU:n kärjessä kaikissa huonoissa asioissa.
- Anonyymi
"Kiitos" siitä perskokkarehallitukselle.
- Anonyymi
Täällä ei onnellisia ole kuin rasistit ja nekin vain "vähän onnellisia".
- Anonyymi00054
Mikään eri ole muuttunut ainakaan paremmaksi.
- Anonyymi00055
Hävettää olla suomalainen nyt. Hallitus on häpeällinen.
Jopa RISTUSPUOLUE on rasistisen natsukoitten kanssa hallituksessa.- Anonyymi00057
Joittenkin suomalaisten arvomaailma on keikahtanut ylösalaisin.
- Anonyymi00056
Minä olen ylpeästi suomalainen ja äänestän tietysti persua.
- Anonyymi00058
Suomi on hyvä maa. Ulkomaillakin se on huomattu. Tutut heitä kehottavat tänne tulemaan. Kyllä täällä ahkera henkilö pärjää
Muistan, vanha kun olen kun isä SA-väkeen komennettiin parikin kertaa maata puolustamaan. Isäni oli metsästäjä. Tarkka ampuja.
Sotakaverinsa kertoi tapauksen kun "vastapuolen soturi yritti ampua isäni. Isäukko oli heittäytyny maihin ja ampui sen kaverin rintamakosketuksessa.
Ehjänä hänet saatiin kotiin hoitamaan pientilaamme. Molempien sotien jälkeen vanhempani saivat vielä pojan ja tyttären.
kankaman.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2361825- 1861591
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451202Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50932- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30741Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 38727
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23702Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627