Ja huomannut, että rakastuneeseen ihmiseen rakastuu muutkin helpommin. En tiedä mistä se johtuu, mutta tutkimuksen tulos on melko luotettava.
Olen tehnyt tutkimusta
Anonyymi-ap
5255
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Aivan varmasti pitää paikkansa. Rakastunut ihminen säteilee ja voimakas halukkuus haisee hänestä. Rakastunut vaan on ihana.
Sille jolla jo on, annetaan. Sitten joku toinen rakkaudettomuuttaan huokuva jää vaille mitään huomiota.
Mulla ei ole ketään vielä, mutta minusta kiinnostuu ihmiset usein. Olen ollut rakastunut 10 vuotta melkeinpä koko ajan. Kahteen eri ihmiseen. (eri aikoina tietenkin.)Silloin kun en ollut keneenkään rakastunut, niin ei kukaan ollut minusta kiinnostunut.
Tarkoitin rakastunutta, ei välttämättä parisuhteessa olevaa. Voihan olla rakastunut, vaikka yksipuolisesti.
Ne on ne "feromonit" mitä rakastuneena eritetään. Muut ihmiset haistavat myös nämä, ja saa sitten heidät kiinnostumaan.