Peter jaarli ajaa vapaaksi

Anonyymi-ap

Hänet vangittiin yhteensä kahdeksan epäillyn rikoksen perusteella. Rikosnimikkeinä olivat muun muassa törkeä tietomurto ja törkeä yksityiselämää loukkaava tiedon levittäminen.

Kivimäen asianajaja Peter Jaarikin koki istunnossa yllätyksen, sillä hänellä ei ollut tietoa kaikista Kivimäen rikosepäilyistä. Osa epäillyistä rikoksista on tapahtunut Turussa, eivätkä ne Jaarin mukaan vaikuta liittyvän Vastaamo-kokonaisuuteen.

– Ne olivat luovutusvaatimuksessa mukana, enkä ole päässyt niihin syventymään. En edes muista niiden nimikkeitä, Jaari sanoi medialle.

STT kertoi marraskuussa, että Kivimäkeä epäillään tietomurrosta ja muista rikoksista myös Turussa. Tutkinnanjohtaja Kaarle Lönnroth sanoi tällöin, että epäiltyjen rikosten kohteena ei ole iso tai julkisuudessa ollut taho, vaan yksityishenkilö ja yritys. Lönnroth ei kommentoi tutkintaa tässä vaiheessa tarkemmin. Tiistaisessa vangitsemisistunnossa käsiteltiin myös Turun-tutkintaan liittyviä vaatimuksia.

5

1841

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On ihmeellinen asianajaja tuo peter jaari????
      No ehkä se on omalla allalla ja oliko hänen nimensä vastaamon hoidokkien listalla?

    • Anonyymi

      Asianajajana Jaari taitaa olla oikea ruudinkeksijä ainakin tv esiintymisen perusteella

    • Anonyymi

      Jaari ei välttämättä vähennä antisemitismiä.

    • Anonyymi

      Hänhän vai rahastaa meidän rahojamme tästä meidän yhteisestä lompakosta. Kyllä luottamus noihin juristien moraalista on koetuksella!
      Minulla on työtovereina ollut mahtavia juristeja, mutta tällaiset 'jobbarit' pilaavat tätä idylliä!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1053
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      21
      990
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      833
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      49
      801
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      45
      712
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      649
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      595
    9. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      60
      583
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe