10 katsastus

Anonyymi-ap

Kuka vit.. sanoo että kyseinen katsastus liike on muka Naantalim paras. Huonompaa ei kyllä taida tästä tuppukylästä löytyä.

16

1041

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä mun mielestä 10 katsastus on hyvä sillä tarkistavat auton kyllä kunnolla ja ilmoittavat heti jos vikaa löytyy. Ehkä sulla on sitten ollut joku osaamaton katsastaja tai sitten oot käynyt perjantaina katsastamassa autosi.

      • Anonyymi

        Minä olen huomannut sen että loppuviikosta menee auto huonommin läpi katsastuksesta kuin alkuviikolla. Miksiköhän näin?


      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        💋 ­­N­y­m­­­f­­o­m­­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#180702077

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      On Kait se paras, kun muita ei ole....

      • Anonyymi

        K1 Katsastus löytyy myös Naantalista.


    • Anonyymi

      Ottaahan se päähän kun romu ei mee läpi syynissä.

    • Anonyymi

      Joo ei mennyt auto läpi kun oli Nitrot asennettuna ja ovat kuulemma laittomia Suomessa.

    • Anonyymi

      Nyt leimaamaan auto. 2.11.hinta päästöineen 0 euroa.

      • Anonyymi

        Taidat valehdella nyt että muka 0 euroa olisi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taidat valehdella nyt että muka 0 euroa olisi.

        Ikean pihalle avattiin uusi konttikatsastus. Avajaispäivänä 2.11 katsastus ja päästöt nolla euroa.


    • Anonyymi

      Kiitos palautteestasi! On totta, että hyvin tehty katsastus voi olla hyödyllinen ja turvallisuuden kannalta tärkeä. Katsastuksessa auton kunto tarkistetaan ja mahdolliset viat tai puutteet ilmoitetaan, jolloin ne voidaan korjata ennen kuin ne aiheuttavat suurempia ongelmia.

      Katsastuksen laatu voi kuitenkin vaihdella eri katsastusasemien ja katsastajien välillä. On mahdollista, että kokemuksesi perustuu yksittäiseen katsastukseen, jossa katsastaja ei välttämättä ollut kovin perusteellinen tai ammattitaitoinen. On myös tärkeää huomioida, että katsastuksen aikana on olemassa mahdollisuus, että joitakin vikoja tai puutteita ei havaita.

      Kuten kaikilla ammattilaisilla, myös katsastajilla voi olla vaihtelevaa osaamista ja työn laatu voi vaihdella. Katsastusasemilla pyritään kuitenkin yleisesti noudattamaan tiukkoja standardeja ja ohjeita, jotta katsastukset olisivat mahdollisimman luotettavia.

      Jos koet, että katsastus ei ole ollut riittävän perusteellinen tai olet epävarma katsastuksen tuloksista, voit aina ottaa yhteyttä katsastusasemaan ja keskustella asiasta heidän kanssaan. He voivat selventää katsastuksen tuloksia ja tarvittaessa tarkistaa auton uudelleen.

      On tärkeää, että auton omistaja tuntee ja ymmärtää autonsa kunnon ja huoltotarpeet, jotta turvallisuus ja toimintavarmuus voidaan taata. Katsastus on yksi keino varmistaa auton kuntoa, mutta myös omistajalla oma vastuu huolehtia auton säännöllisestä huollosta ja ylläpidosta.

      • Anonyymi

        Pääseekö katsastuksesta läpi jos helmapelti on pahasti ruosteessa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pääseekö katsastuksesta läpi jos helmapelti on pahasti ruosteessa?

        Katsastuksessa tarkastetaan auton rakenteellinen eheys, mukaan lukien pohjan ja helmapeltien kunto. Jos helmapelti on pahasti ruosteessa ja sen kunto uhkaa ajoneuvon turvallisuutta tai vaikuttaa ajoneuvon rakenteelliseen eheyteen, se voi aiheuttaa hylkäyksen katsastuksessa.

        On suositeltavaa korjata ruosteiset helmapellit ennen katsastusta. Voit viedä auton korjaamolle, jossa ammattilaiset voivat arvioida ruosteen laajuuden ja korjata sen tarvittaessa. Jos korjaaminen ei ole mahdollista tai taloudellisesti kannattavaa, katsastuskeskus voi tarjota lisätietoja siitä, mitä toimenpiteitä tulisi tehdä.

        On tärkeää huolehtia auton säännöllisestä huollosta ja ruostesuojauksesta, jotta voidaan välttää ruosteen aiheuttamat ongelmat ja pidentää auton käyttöikää.


    • Anonyymi

      Leima tuli. Katsastus ukko sanoi, että ensi kerralla riittää pelkkä valokuva.

      • Anonyymi

        Nykyään hoitelevat netissä etänä.


    • Anonyymi

      Naantalissa katsastus aika koittaa,
      Auton kunto tarkistetaan, niin se hoitaa.
      Kilvet kiiltävät, ja moottori laulaa,
      Katsastusmies työssään tarkasti määrää.

      Valot kirkkaat ja jarrut toimivat,
      Päästöt sallituissa rajoissa poimivat.
      Naantalissa autot tien päälle saa,
      Katsastuksesta läpi, huoli pois haihtaa.

      Kaupunki kaunis, meren aaltojen helinä,
      Auton katsastus Naantalissa on velvollisuus selvinä.
      Turvallisuudesta huolehtien liikenteessä me,
      Naantalissa ajamme, tietoisesti ja teekeleme.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      116
      2985
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      29
      1361
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      103
      1227
    4. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1017
    5. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1007
    6. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      133
      978
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      56
      875
    8. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      703
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      40
      698
    10. Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja

      Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      642
    Aihe