https://yle.fi/a/74-20057115
"Suomessa alkaa pian riehua koronan lisäksi kaksi muutakin hengitystieinfektiota: ”Loppusyksystä alkaa triplaepidemia”, sanoo HUSin lääkäri.
HUSin erikoissairaanhoidon sairaaloissa koronaa sairastavien potilaiden määrä on nelinkertaistunut lokakuussa. Virus piinaa selkeästi eniten ikääntynyttä väestöä."
Jospa kyseessä on influenssa, joka on iäkkäille kohtalokas, mutta todetaan sen olevan koronaa.
Lääkärit voivat julkistaa mitä vain, koska potilas tiedot ovat salaisia, eikä niitä julkisuuteen jaeta ja kaikki julkisuuteen jaettava tieto on lääkärin antamaa ja on lääkärin päätettävissä mitä hän kertoo.
Mediaan voidaan julkaista, että tehohoidossa on ennätys määrä koronapotilaista, vaikkei olisi, koska potilas salaisuus, eikä tietoja anneta kellekään tavalliselle kansalaiselle, joka menisi tarkastamaan tilanteen.
Puhutaan, että korona leviää syksyllä ja talvella, kun ihmiset kokoobtuvat sisätiloihin.
No koko ajan ihmiset ovat kokoonetuneet sisätiloihin työpaikoilla, kyllähän se sielläkin leviää ja leviää vieltä enemmän, kuin kaupassa, koska työpaikalla ollaan 8 tuntia päivässä.
Media luo uhkakuvaa koronasta
9
290
Vastaukset
- Anonyymi
Täytyy pelotella, että saadaan ihmiset piikeille.
- Anonyymi
Tietämättömyys pitäisi nimetä pandemiaksi, koska sen ansiosta pelottelu tehoaa ja saa ihmiset toimimaan niin kuin ovat toimineet.
- Anonyymi
Miksi ihmiset pitäisi saada "piikille"? Onko se jokin itsetarkoitus? Sekopäisten salaliittohörhöjen höpötystä...
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18071702h
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Miksei kaikki saa näitä enää, edes halukkaat. Kummasti on suositukset muuttuneet ilman sen kummempia selityksiä.
- Anonyymi
Kun huomataan, että suuri määrä piikkejä on vanhentumisvaarassa, niin kyllä niitä aletaan suosittelemaan kaikille. Näin se on ennenkin käynyt. Muistammehan ns. Kiurun piikin työikäisille.
- Anonyymi
Kun testaa koronaa varten olevalla testillä niin tietää onko se koronaa vai jokin muu. Sillä se testi ei reagoi mihinkään muuhun kun ainoastaan covid 19 virukseen
- Anonyymi
Miksi kaupoissa myytiin korona-19/influenssatestejä jos asia olisi noin? Täyttä huijausta!!
- Anonyymi
"Jospa kyseessä on influenssa, joka on iäkkäille kohtalokas, mutta todetaan sen olevan koronaa."
Miksi se ei olisi koronaa, jos koronatestin mukaan on? Ja mitä väliä sillä on, vaikka olisikin influenssaa, jos ihmisiä kuolee? Sama juttu kuin kreationistien kanssa: lajiutumista tapahtuu, mutta sitä ei vain saa sanoa evoluutioksi, koska se vastoin Raamatun satuja...
"Lääkärit voivat julkistaa mitä vain, koska potilas tiedot ovat salaisia, eikä niitä julkisuuteen jaeta ja kaikki julkisuuteen jaettava tieto on lääkärin antamaa ja on lääkärin päätettävissä mitä hän kertoo.
Mediaan voidaan julkaista, että tehohoidossa on ennätys määrä koronapotilaista, vaikkei olisi, koska potilas salaisuus, eikä tietoja anneta kellekään tavalliselle kansalaiselle, joka menisi tarkastamaan tilanteen."
Miksi noista asioista valehdeltaisiin? Mitä järkeä siinä muka olisi? Eihän tuollaisessa ole mitään järkeä muille kuin luulosairaille salaliittohörhöille...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!851868- 821710
- 511370
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai471295Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481202- 1191183
Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?96992Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!23972- 39945
Tiedän kyllä sen
Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen59942