Itseä on kuvattu mukavaksi, empaattiseksi, huumorintajuiseksi naiseksi. Olen luonteeltani just rauhallinen, iloinen, tasapainoinen nainen.
Töissä käyn ja yh äiti olen. Olen monella muutamilla aloilla työskennellyt, ammattikoulu pohja.
Pidän siisteydestä, koti on puhdas, sisustan, liikun ja omasta hyvinvoinnista pidän huolta. En haise, pidän hiukset, kasvot kunnossa. Liikun eli aika liikunnallinen.
Mielenkiinnon kohteet näiden sisustamisen, liikunnan lisäksi, matkustelu, kokkailu, leffat, musiikki. Myös tykkään keskustella laajasti eri asioista. Moni viihtyy mun seurassa, ihastuttaa, halutaan tapailla ja jotkut seurustella, mutta aina loppuu mielenkiinto toiselta ja keksii tekosyitä.
Olen 168cm, 30v, tummat hiukset, hoikka rakenteinen. Miksi niin moni miehistä eivät halua mitään musta kuin kaveri olla?
Miksi mun kanssa ei haluta parisuhteeseen
17
505
Vastaukset
- Anonyymi
Olet mies hieman liian teknokraattinen ollaksesi uskottava kuin hevosta kauppaisit
- Anonyymi
Välillä tuntuu kieltämättä olenko jotenkin ns. miesmäinen
- Anonyymi
Kyllä ne heterot ja muutkin varmaan hyppää pari askelta taakse leuka ammollaan kun tämän tyyppisen esittelyn jälkeen treffeille paukahtaakin pieni mies peruukissa ja stayupeissa ja alkaa heti vauhkoamaan viiskymppisten ihmisten vaipoista ja 9-13 vuotiaista tytöistä. Tosi ikävää ätmi että et ymmärrä sairautesi vakavuutta, toisaalta hyvä muille niin sinua tarkkaillaan tuomioiden jälkeen koko loppuelämä
- Anonyymi
Vaikea sanoa tuntematta sinua mutta minusta tuntuu että nykyään miehet on niin pienisieluisia ja epävarmoja itsestään että kilpailevat kruunusta naisien kanssa. Tasoajattelu tuntuu olevan harmillisen yleistä, ehkä näkevät sinut täydellisenä eivätkä koe yltävän ”tasollesi” ja siksi lähtevät etsimään jotain rikkinäistä pikkuprinsessaa kun heidän seurassa kokevat olevansa ns. parempia. Mutta näissä tapauksissahan sinä olet vain väistänyt luodin ja on niitä miehiäkin joilla on joku tolkku olemassa ihan luonnostaan. Ovat vain yhtä harvassa.
- Anonyymi
Oon kolme vuotta sinkkuna ollut, pari kuukautta erosta tapailin kolme kertaa yhtä miestä, meidän oli tarkoitus nähdä uudestaan, mutta hän ingoorasi mut ja soitin perään, niin nauroi jopa mulle.
Toinen tapaus, nähtiin puolitoista kuukautta ja ehdotti seurustelua, kunnes totaalinen Radiohiljaisuus, (siinä välissä oon kahta nähnyt, he taas olisivat parisuhteen halunnut mun kanssa mutta mun kohdalla kipinää ei ollut)
No löysin jonku ajan päästä uuden ja meillä oli molemminpuolista ihastumista, ehdittiin seurustella muutamia kuukausia, kunnes klassiset sanat meni näin: ei ole kipinää enää, en halua olla parisuhteessa sun kanssa, kaverina voisi olla kun en halua menettää sua.
Mitä vittua näissä aina tapahtuu, oon ollut mukava jne. Viihtyivät seurassani, tämä mulle kertoi viihtyvän. Eli Miksi näin - Anonyymi
Ja aina joku muu nainen menee mun edelle, oli sitten minkälainen tahansa luonteelta/ulkonäöltä
- Anonyymi
Minkälainen nainen kelpaa miehille? Olis kiva tietää
- Anonyymi
Kaipa se on se vaihdantatalous? Kumppania vaihdetaan usein ja silloin ei voi mitään pysyvämpää rakentaa? Monet haluaa löytää luotettavan kumppanin rinnalle, mut osuuko sellaisia kohdalle, jonka kanssa luottamusta voi edes alkaa rakentaa? Epäileviä tuomaksia on paljon enemmän kuin hyvään uskovia Eskoja?
- Anonyymi
Et ole varmaan vaan kohdannut sitä oikeaa. Yhden kanssahan se vain tapahtuu. Miltä tuntuisi, että menisit väkisin parisuhteeseen ihan kenen kanssa vaan ja sitten jonain kauniina päivänä kohtaisitkin sen oikean. Eikö se olisi vielä pahempi kuin yksinolo. Sinussa itsessäsi ei ole varmastikaan mitään vikaa. No, kukaan ei täydellinen ole. Voimia!
- Anonyymi
Olisko muita näkemyksiä heittää?
Olen sielultani empaattinen, ja hyvää tahtova.
Ja myös ulkonäöstä huolehdin, mutta joku ihme vika on koska näin käy - Anonyymi
Onko sekarotuinen lapsi.
Miehen koko tunteiden kirjo pääsee valloilleen vasta hetekalla. Siis, minihame ylle ja koipi-reidet heilumaan (paljaana).
Niin kun ei sinussa mitään vikaa ole vaan tapailu kumppanisi saattaa itse kärsiä epävarmuudesta/sitoutumiskammo(sta). Tai sitten vaan ei natsaa sillä tavalla ja sekin on ihan normaalia, ei kaikkien kanssa vaan natsaa. Voit itse nyt miettiä, että natsasiko oikeasti🤔 ettet vaan ota heti ensimmäistä vastaantulevaa..
- Anonyymi
Lapsen ihonväri? Joutuuko teoreettinen miesystäväsi sietämään lapsen isää reviirillään?
Alistutko, totteletko, palveletko?
Jos mies ottaa yh-naisen, on hyötyjen oltava huomattavasti parempi kuin lapsettoman naisen kanssa oleminen.- Anonyymi
Jos mies ottaa naisen 🤣🤣😂😂 Päivän paras vitsi!
- Anonyymi
Nyt vasta myöhemmin huomasin, että aloitus on katkeruus-aiheen alla. Kyllähän se syy karttaa ainakin minulla olisi nuo muu vaara liikennemerkin kaltaiset kirjaimet yh. Ei millään hinnalla. Mieluummin mummonmökissäkin ulkovessalla kuin vaikkapa edes miljonäärinaisen kanssa joka on yh. Ihan kuvottava ajatus.
Aloittaja saattaa hyvinkin olla yhtä ookoo kuin on kertovinaan, mutta se ei ole ainakaan minun ongelmani. Maailmassa on niin paljon väärää ja kieroa, että ei hävetä tätä kirjoittaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 132950
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831629Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2631460Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä731445Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2361340Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121120Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041069Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341060- 921003
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65983