tämä jippo, jonka aikoinaan kuulin?: kun moottori (vailla lämmitintä) on liki jäähtynyt - muttei aivan kylmä - niin käynnistäisi n. puoleksi minuutiksi, jotta pumppu nostaisi öljyt yläkertaan, nokille jne. Tahmea öljy tarttuisi pinnoille, joten seuraavan aamun kylmästartti olisi helpompi, tai ainakin vähemmän "raaka"?
Auttaisiko seuraavan pakkasaamun voitelua
6
287
Vastaukset
- Anonyymi
No johan oli rykäisy.
- Anonyymi
Tarkenna vain, älä jännitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarkenna vain, älä jännitä.
Ei se öljy sieltä poistu ja pinnat kuivu. Oletko ollenkaan toetoinen kuinka tehokas öljypumppu moottorissa oikein on?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei se öljy sieltä poistu ja pinnat kuivu. Oletko ollenkaan toetoinen kuinka tehokas öljypumppu moottorissa oikein on?
OK tämä selvä , ei kannata siis tuota vaivaa nähdä. Kiitos.
- Anonyymi
Päivitttäisessä käytössä ei ole mitään vaikutusta. Jotkin huonolaatuiset öljyt katoavat ventiilikoneistosta reilun kuukauden seisomisen jälkeen. On tullut havaittua kun on useampi harrastevempele jotka ovat satunnaisessa käytössä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614188KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122731Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452232Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291883- 241843
- 281556
- 171400
- 651310
- 1321270
- 311178