tämä jippo, jonka aikoinaan kuulin?: kun moottori (vailla lämmitintä) on liki jäähtynyt - muttei aivan kylmä - niin käynnistäisi n. puoleksi minuutiksi, jotta pumppu nostaisi öljyt yläkertaan, nokille jne. Tahmea öljy tarttuisi pinnoille, joten seuraavan aamun kylmästartti olisi helpompi, tai ainakin vähemmän "raaka"?
Auttaisiko seuraavan pakkasaamun voitelua
6
360
Vastaukset
- Anonyymi
No johan oli rykäisy.
- Anonyymi
Tarkenna vain, älä jännitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarkenna vain, älä jännitä.
Ei se öljy sieltä poistu ja pinnat kuivu. Oletko ollenkaan toetoinen kuinka tehokas öljypumppu moottorissa oikein on?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei se öljy sieltä poistu ja pinnat kuivu. Oletko ollenkaan toetoinen kuinka tehokas öljypumppu moottorissa oikein on?
OK tämä selvä , ei kannata siis tuota vaivaa nähdä. Kiitos.
- Anonyymi
Päivitttäisessä käytössä ei ole mitään vaikutusta. Jotkin huonolaatuiset öljyt katoavat ventiilikoneistosta reilun kuukauden seisomisen jälkeen. On tullut havaittua kun on useampi harrastevempele jotka ovat satunnaisessa käytössä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843442
- 771367
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1831353Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401050Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051000Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310952- 43869
- 95867
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78855Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835