tänään 31.10.2023 vietetään halloweenia.
nykyään tv ja radiopuolella on työntekijät nuorempia ja sen on ohjelmisto
sen mukainen, ( ei mitään halloweeniin liittyvää).
joskus ihmetelty samaa kun tulee pääsiäinen, vappu, juhannus, joulu, niin samaa
arkista hömppää esitetään, pikkukakaroille on nyt tarjolla ilmaiseksi tikitiki aikaa
peräti 20 tikitiki kanavaa mutta eivät nämä tv lähetys urpot osaa laittaa pienintäkään
sirkushuvia tiettyinä erikoispäivinä kuten nytkin olisivat voineet.
selatkaapa vaikka kaikki mahdolliset tikitikikanavat niin ei suomisisäsiittoset
juhli yhtään mitään.
jamie lee curtis vilahti kanavilla kumma kyllä muutama pv sitten, mutta kas kumma kun tulee 31.10 se virallinen päivä, niin ei mitään merkkiäkään että tv sitä muistaisi.
onhan se noloa. jotenkin vaan panee ärsyttämään kun viel' yhekskytluvulla tuli kivoja kauhuteemoja telkusta, oli sen 4 kanavaa ja kaikkea muistettiin.
nyt yli 20 kanavaa ja kaikki samaa arkista hömppää.
onhan se juhannuskin kaupallinen turha kauppajuhla kun moni aina vinoilee tätä halloweenista. juhannuksena kaupoissa on kaikkea saunavihtaa yms. turhaa härpäkettä ja "suomalainen juhla" joopajoo huoh, pelkkää ryypiskelyä ja rettelöimistä, kansantansseja ja muka kokkoja joita ei edes kuusaallakaan enää juuri näy, eikä sen enempää vanhaa kunnon komeaa tehdaspalokunnan marssia.
perkele soikoon sanon minä!
nyt niskasta kiinni ja paluu entiseen! mars.
hyvää halloweenia kaikille!
Anonyymi-ap
2
153
Vastaukset
- Anonyymi
ai pahoittelut, se marssi olikin jo lokakuun ekana päivänä ollut.
no eipä ollut tietoa kun ei laiskat sukuloiset voineet asiasta mitään ilmoitella.'
olisin entisenä synnynnäisenä kuusaalaisena ilman muuta mennyt sitä katsomaan pidemmänkin matkan päästä.
no ensi vuonna sitten uudelleen.- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18078333a
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849