Asun Outokummussa

Palsta on muuttunut Outokummun ja jonkun sen edesmenneen asukkaan mollaamiseksi.
Eikö nämä kirjoittajat, joiden epäilen olevan lähtöisin Outokummusta tai asuvan täällä näe muuta kun hirveitä ja pahoja asioita paikkakunnastamme.
Kyllä voi olla peiliin katsomisen paikka jos kaikki haraa vastaan.
Itselläni on kokemusta juoruilusta, mutta annoin siihen aihetta, samoin olisi käynyt missä hyvänsä.
Olen ihan tyytyväinen Outokumpulainen, mitään ei puutu. On lämmintä ja leipää. Virikkeitäkin sen verran mitä itse haluaa harrastaa.

2

737

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olet oikeassa.
      Palstalla herjataan ja mollataan kunnianloukkauksen tasolla edesmennyttä / edesmenneitä henkilöitä.

      Kirjoittajat ne muutamat harvat löytyy paikkakunnalta, herjaavat toisiaan, kysyvät ja vastaavat itselleen.

      Itse en kehu enkä moiti okua, kumpaankaan ei tarvetta. Työni vuoksi asun täällä vuokralla, omaa asuntoa en osta ainakaan täältä kun siitä ei pääse eroon silloin kun haluaa. Kuka tietää milloin löydän työpaikan jostakin päin Suomea, silloin lyön lakin päähän ja häivyn työn perään.

      Juoruja lentää ja niiden todenperäisyys on mitä on. Juoruihin annan käytökselläni aihetta jatkuvasti, ryyppään viikonloppuisin ja värikkäänä persoonana pistän piruuttani vettä myllyyn. Elämä on elämistä ei nysväämistä varten, kiikkutuolissa kerkeää muistella ja rauhoittua ajallaan.

      Nautin elämästäni, pääsen sivistyksen pariin maailmalle silloin kun haluan, pois pienistä piireistä juhlimaan hyvien kavereiden kanssa.

      • Anonyymi

        Jatkuvasti olen humalassa niin okussa pärjää, muuten olet out


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",
      Maailman menoa
      13
      5015
    2. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      143
      3665
    3. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      91
      2266
    4. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      135
      1937
    5. Koulujen kesälomien siirto

      Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut
      Maailman menoa
      142
      1903
    6. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      44
      1827
    7. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      1566
    8. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      138
      1435
    9. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      55
      1236
    10. Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?

      Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka
      Ikävä
      164
      1175
    Aihe