Eilen keskusta-alueella oli 12 cm lumisohjoa. Auton pohja otti lumeen kiinni kaupunkialueella. Aurausta ei oltu edes yritetty. Rauma on Suomen välinpitämättömin ja palveluhaluttomin kauppala.
Vastaukset 2
- Anonyymi
Olen samaa mieltä. Pyörätiet on todella huonossa kunnossa aina kun lunta satanut. Sohjoa ja pahoja uria pyörätiellä. Ehkä kerran viikossa viitsivät aurata. Kun tulee liukasta niin ei hiekoteta teitä ollenkaan. Pahinta on kun tulee sohjoa kun vettä satanut ja sen jälkeen kun tulee pakkasta niin on niitä uria pyörätiellä.
- Anonyymi
Kävele.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.387945- 102875
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei215756- 82696
- 70670
- 70659
- 50645
- 36630
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 43581