Eilen keskusta-alueella oli 12 cm lumisohjoa. Auton pohja otti lumeen kiinni kaupunkialueella. Aurausta ei oltu edes yritetty. Rauma on Suomen välinpitämättömin ja palveluhaluttomin kauppala.
Raumalla aurausta ei enää edes yritetä
Anonyymi-ap
2
332
Vastaukset
- Anonyymi
Olen samaa mieltä. Pyörätiet on todella huonossa kunnossa aina kun lunta satanut. Sohjoa ja pahoja uria pyörätiellä. Ehkä kerran viikossa viitsivät aurata. Kun tulee liukasta niin ei hiekoteta teitä ollenkaan. Pahinta on kun tulee sohjoa kun vettä satanut ja sen jälkeen kun tulee pakkasta niin on niitä uria pyörätiellä.
- Anonyymi
Kävele.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1676424Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv962949Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?981826Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am431535Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko101256- 131117
- 511077
Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75993- 17990
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23988