Zelensky päästää vain rammat ja vanhat ämmän lähtemään, jos niillä rahaa on.

Anonyymi-ap

Satakunnan ja Pirkanmaan ihmiskauppiailla ei kuulemma enää menekään mukavasti. Ei riitä kaikille bussit täynnä hyvin maksavia ukrainalaisnuorukaisia matkalle Suomeen.
Ennen ehti hakea lastin viikossa a 5 000 euroa nenä, niin nyt vain lastin kuukaudessa ja sekin a 2 000 nenu.
Zelensky päästää vain rammat ja vanhat ämmän lähtemään, jos niillä rahaa on.

4

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmaset varvit niiltä saa .. varma tieto..

    • Anonyymi

      Miksei paikkakunnan liikenöitsijät eivät hae niitä ämmiä? Taas voisi persuministereilta vaatia valtiolta sen 5 000 kuonolta hakupalkkaa. Autoon mahtuu 40. Minä lasken valmiiksi tyhmimmille 40x5 000 = 200 000 euroa.

    • Anonyymi

      Matut ovat bisnestä kuskeille jotka kuskaavat suomeen elätettäväksi suomen varoilla.Kalliit vuokrat maksatetaan ja asuntojen vuokraajat käärivät varsinkin pääkaupunkiseudulla hyvät rahat . Sitten elätetään maksamalla ruuat, asuntojen sähkölaskut, vaatteet, terveydenhoitokulut, (tauteja riittää), vaunut, lapsilisät, elatusmaksut. Päiväkoti ja koulutus, Välillisiä julkisia menoja sossu ja kelatätien palkat jotka heidän asioitaan hoitavat N. 500 000 MATUA SUOMEN MAASSA.
      työllistävät poliiseja, asianajajia, tuomareita. VANKILOISSA MENOT 100 000 PER NENÄ. SUHTEESSA TUOTTAVAT menoja huomattavasti enemmän kuin maksavat veroja. VELKARAHALLA ELÄTETÄÄN KALLIISTI JA LISÄÄ MENOJA VUOSITTAIN LOISIJOIDEN MÄÄRÄN LISÄÄNTYESSÄ JA HINTOJEN NOUSUN MYÖTÄ. nämä tuovat suomalaisen taviksen pärjäämisen heikommaksi kun otetaan pois suomalaisilta ja varsinkin koko elämänsä veroja maksaneiden vanhusten kohdalta lopetetaan kokopäivähoitolaitokset ja jätetään heitteille.

    • Anonyymi

      Ainuttakaan ihmiskauppatutkimusta ei poliisi ole alkanut bussoikuljetuksien suhteen. Tuolla jopa töllössä ukrainalaiset ovat kertoneet 2 000 euron kuljetusmaksusta Kankaanpäähän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      24
      2655
    2. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      40
      2322
    3. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1298
    4. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      299
      1221
    5. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      986
    6. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      967
    7. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      76
      870
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      73
      843
    9. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      175
      793
    10. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      93
      772
    Aihe