Onko nää puskurin alapuoliset toiset ajovalot nyt sittenkin laillisia? Tulee päivittäin vastaan ajoneuvoja. Olen ollut siinä käsityksessä että lähivaloja ei saa kahdentaa mutta kaupungissa noita näkee (Hki) eivätkä siis ole pitkiä lisävaloja.
Toiset ajovalot
8
525
Vastaukset
- Anonyymi
Ne on sumuvalot. Etusumuvaloja käytetään ihan muuten vain, vaikkei sadetta/sumua ei olisikaan.
- Anonyymi
Eikä sakottajia tarvi pelätä! Ne on kaikki kyttäämässä vihapuhetta. Kuulemma joku on jossakin mahdollisesti tehnyt jotakin eräälle tarkemmin määrittelemättömälle painotuotteelle, mikä ei ole ainakaan Biblia. Tai on ainakin harkinnut sellaista hiljaa mielessään. Tehtävä on vaikea ja vaatii paljon resursseja. Mahdollisesti epälty käyttää foliohattua, mikä Faradayn häkkinä estää monta asiaa ja vaikeuttaa kohtuuttomasti PolPon ponnisteluja. Periksi ei kyllä anneta, tulospalkkiot ei ole mitenkään vähäisiä!
- Anonyymi
Useimmiten uusissa automalleissa on huomiovalojen kaltaiset päiväajovalot jolloin takavalot ovat pimeänä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Useimmiten uusissa automalleissa on huomiovalojen kaltaiset päiväajovalot jolloin takavalot ovat pimeänä.
Päiväajovalo ja huomiovalo on sama asia.
- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18083243e
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Kahdennettuja lähivaloja on näkynyt viime vuosien automalleissa. Sumuvalopellet ovat asia erikseen. Lähivalojen kahdentaminen uusissa autoissa kiellettiin Suomessa vuodesta 1977 alkaen, mutta tilanne on nyt kai muuttunut.
- Anonyymi
Lähivalojen kahdentaminen kiellettiin Suomessa 01.01.1980 alkaen. Ja tuo laki on voimassa edelleen. Ethän sekoita lähivaloja ja huomiovaloja keskenään?
- Anonyymi
Se että LED-ajovaloissa on useampi linssi/heijastin ei ole sama asia kuin kahdennettu lähivalo.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1788531KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4567745Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763910Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521643794Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1223105Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään742993Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442091- 1262086
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231913Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211911