Kiitos Tallink Silja 👃 nyt pienet pojatkin voivat mennä perheidensä mukana risteilemään.
Laivayhtiö perui pedarin keikan
Anonyymi-ap
23332
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Hyvä, että Tallink perui. Jotkut kapungithan ovat myös peruneet, mikä on tosi hyvä juttu. Toivottavasti muissakin kaupungeissa, joissa vielä on konsertteja, tulevat järkiknsä ja peruvat sen konsertit. Ukko, joka on ottanut tietoneeltaan kuvia, jossa hyvin pientä lasta käytetään seksuaalisesti hyväksi, pitäisi lopullisesti laittaa pannaan. Vastenmielinen ihmisluopio.
Toivottavasti karma hoitaa hänet horsmaa kasvamaan.
Toivon kaikkea hyvää kuitenkin Jarille huumeet sekoitti hänet ja siksi on nyt elämä mennyt aivan pohjalle hänellä.
Ei kaikkilla huumeet innosta pedofiliaan !
Täydet pisteet Tallinkille !
Tuollaisen ihmisen kaikki konsertit pitää perua tai ainakin ihmisten pitää olla sen verran tietoisia asiasta etteivät osta yhtään lippua kyseisen artistin konserttiin, jos niitä vielä joku kaupunki rahan ahneuttaan järjestää.
Itse kai ne huumeet on ottanut vai mitä oikein luulet ???
Iloinen uutinen 😊
Ottamatta kantaa itse päätökseen voin olla varma, että pienet pojat tuskin olivat menossa ko. Iskelmä-risteilylle perheineen kuuntelemaan Sillanpäätä, Eija Kantolaa, Tauskia, Jannaa jne.
Laivayhtiöllä on oikeus valita esiintyjänsä. Siitä ei ole kahta sanaa.
Ikävä kertoa, mutta Porin päättäjien kanta tiedetään nyt. Sillanpää saa esiintyä Porissa vastustuksesta huolimatta. Porissa ilmeisesti ei lapsipornoa päättäjät tuomitse.
Pori ei ole lapsiystävällinen kaupunki. Siellä arvostetaan pedofiilejä.
Miksi ihmiset menevät konserttiin eli ostavat lipun ja rahoittavat tällä tavoin tuon pedofiilin elämää ????
Suomessa on paljon sairaita ihmisiä jotka inhoavat lapsia.
Ilmeisesti näin.
Keitä mahtavat olla ne, jotka menevät nyt Sillanpään joulukonserttiin? Onko se sitä iäkästä naisporukkaa?
Ainakin Porin päättäjät ovat ilmeisesti menossa, koska päättivät vastustuksesta huolimatta päästää Sillanpään esiintymään Poriin 😳.
Kuka uskoo että kuivilla? Turvonnut olemus kertoomuuta. Suomessa kyllä päihteet helposti annetaan anteeksi mutta "vahingossa" koneelle ilmestyneet sairaat kuvat ei.
Ei näyttäisi ole an kuivilla. Vaikka olisikin, niin seksuaaliset mieltymykset eivät ole parannettavissa.
Kuopio kaupunki näyttää vielä antavan tämän pedarin konsertoida tiloissaan marraskuun loppupuolella. Kuopio, joka mainostaa olevansa Unicefin lapsiystävällinen kunta, sallii pedarin esiintyä. Järkyttävää!
Saisivat hävetä!
Pervo jäi rannalle kun muut lähtivät esiintymään.
Pakollinen vasektomia ja tietokoneen suursiivous/takavarikko kyllähän linnassa tuollainen''sankari''käsitellään muiden vankien toimesta tosi tehokkaasti,kuuluvat nimittäin alimpaan kastiin ja kohtelu on myös sen mukaista eli ei tule tangokuninkaan elämä herkkua olemaan jos ja kun sinne aikanaan päätyy.Pedari on eläimen asemassa vankien keskuudessa sen hän tulee kyllä tuntemaan melkein heti saavuttuaan''Lapsiinsekaantuja saatana nyt lähtee äijältä kyvyt yritäpä runkata sen jälkeen kamaveikko Sillanpää!''
Kenenkään koneelle ei vahingossa tupsahtele tuollaista saastaa. Eikä normaalit ihmiset tuollaista toisilleen lähettele. Rikostutkijoillakin on vaikeuksia kuulemma nähdä tällaista.