Yli 30 vuoden hyvä avioliitto ylä- ja alamäkineen. Lasten kasvettua kodista maailmalle, hetken harkinta erota vai jatkaa? Jatkoimme ja uusi ehkä viiden vuoden aktiivinen ja romanttinen aikajakso. Matkustelua, yhteistä aikaa ja kaikkea kivaa myös makuuhuoneessa. Sitten helvetilliset vaihdevuodet, kahden vuoden raskas jakso. Hikoilun ja palelun helpotettua mieheni oli kai jo tottunut seksittömyyteen ja hänellä jo oma menopaussinsa ja sairautensa. Seksiä oli yhä harvakseltaan, mutta liitto oli vähitellen muodostunut toveruudeksi, jossa isointa yhteistä iloa tuottivat lastenlapset.
Halu hiipi minuun takaisin, mutta jotenkin tyydyin usein oman käden onneen ja niihin melko turhauttaviin mieheni lähentelyihin jotka menivät aina samalla kaavalla ja johtivat niin nopeaan siemensyöksyyn, että itse en ehtinyt mirriä sanoa.
En kuitenkaan koskaan ajatellut, että lähtisin vieraaseen sänkyyn omaa nautintoani hakemaan, ei tullut edes mieleen. Kuka nyt tämmöistä vanhaa harppua nyt edes haluaisi. Mutta toisin kävi.
Olin kahden tyttökaverini kanssa itämeren alloilla. Sellainen perinteinen 24 tunnin ristelily. Ystäväni olivat yllättävän kovalla tanssituulella ja drinksuja meni siihen tahtiin, että mietin kuka taluttaa ketäkin hyttiin ja missä vaiheessa. Useampi mies kävi tanssittamassa, mutta lähinnä bailasimme kolmistaan, laivan coverbändi oli yllättävän hyvä. Pöytäämme ajautui lopulta kolmen miehen ryhmä, kaikki ihan asiallisia ja mukavia, meitä noin kymmenen vuotta nuorempia. Olivat työkavereita keskenään.
Tanssittiin ja juteltiin. Pelin juoni oli selvä, matkakaverini olivat kumpikin eronneita ja selvästi miesten mielenkiinto kohdistui heihin. Heti kun ilmeni, että minä olen naimisissa, kääntyi miesten mielenkiinto enemmän ystäviini. Toinen ystävästäni, ei ollut tästä lainkaan pahoillaan, hän oli eronsa jälkeen nauttinut elämästä täysin rinnoin ja paneskeli minun milestäni aika varomattomasti milloin kenenkin kanssa. Ei mennyt kauaa kun hän katosikin jonnekin, vieden yhden miehen mukanaan, Toinen ystäväni alkoi olla niin humalassa, että oli aika saattaa hänet hyttiin. Mietin ollaankohan siellä täydessä touhussa kun kompuroimme sisään. Toinen miehistä luki ajatukseni: "Vie vaan kaverisi nukkumaan, "Pertillä" on oma hytti, siellä ne on panemassa". Hymähdin ja lähdin taluttamaan ystäävääni nukkumaan. Olin yllättänyt miehen suorasta puhetavasta. Olin tutustunut häneen sen verran, että tiesin hänen olevan akateemisesti koulutettu, vuosi sitten eronnut, kahden lapsen isä. Tuo suora puhe oli jotenkin kiihottavasti ristiriidassa hänen muuten siistin olemuksen ja asiallisen puhetavan kanssa. Olin tanssinut hänen kanssaan ja mies osasi liikkua ja viedä, mutta mikää ei sisälläni ollut raksahtanut, mutta nyt yhtäkkiä tunsi halun nousevan. Minua panetti. Koitin karistella tunnetta pois kehostani samalla kun tasitelin ystäväni päällivaatteita pois pinenessä neljän hengen hytissämme. Toista ystävääni ei näkynyt, eli ilmeisesti hän oli naimassa "Pertin" hytissä, aivan kuten mies ravintolasta lähtiessämme sanoi. Sain ystäväni sänkyyn ja hän rauhoittui melko nopeasti uneen juuri oikeaan aikaan. Istuin hetken toisen alasängyn laidalla ja mietin palaanko enää ravintolaan vai oliko ilta tässä? Veri veti kuitenkin takaisin...
Vanha nainen hunningolla
Anonyymi-ap
1
7682
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 63 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 881527
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla101390- 751306
- 1151119
- 681095
- 75991
- 68915
Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan
Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n255910Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o12851- 33823