toisen ihmisen kimppuun ilman syytä? joku tunteidensäätelyhäiriö?
Miksi joku hyökkää
Anonyymi-ap
20359
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Todennäköisesti.
Huono päivä.
Masentuneita, synkkiä ihmisiä.
Ei ole. Se on ihan yleistä.
Omat ongelmat. Mä olen jo niin tottunut siihen! Joudun aina johonkin mustasukkaisuus draamaan ja joka kerta syyttä!
Sanoisin että luonnehäiriö.
Mä en sanoisi noinkaan. Paljon näkee vanhempia ihmisiä, jotka ovat olleet mukavia, mutta elämä kohdellut huonosti niin se kostetaan toiselle.
Miksi ikävöit häntä sitten. Keskustelkaa kahdestaan asiat selviksi.
Sekavuustila, kuten harhat voi olla yksi syy.
Komppaan!!
Väärinkäsitykset? Mustasukkaisuus?
Impulssikontrollin häiriö. Tuntuu olevan nykyaikana varsin yleistä ja vain lisääntyy..
Niin, luulis, että moni ainakin varoittaisi, että ny alkais piisata tuo käytös
Ihminen voi olla häiriintynyt monella eri tapaa.
No kun on sekopää.
Mistä näet tai päättelet ulkopuolisena onko ollut syytä?
Joku voi nähdä että joku yhtäkkiä tönäisee kiukkuisena toista mutta ei näe vaikka vuosia jatkunutta härnäämistä. Aina kuitenkin ihmetellään juuri sitä hetkeä kun antaa takaisin. Mistä se ny tolleen ja vähästäpä suuttu on yleisiä kommentteja. Yhtä ihmistä on voitu kiusata vuosikymmeniä monien kautta. Eri henkilöitä. Ulkomuoto voi olla sellainen mikä joitakin naurattaa. Joku sairaus voi olla syy.
Täällä varmaan syynä se etteä erehtyy henkilöstä. Täällä erehdytään joka viestiketjussa. Jos irl tekee noin niin varmaan joku mt.
Hullua porukkaa, toisia tallpvia ja joukkohakkaavia urpoja. "pitää minunkin syödä" sanoi yksikin lutukka ennen kuin aloitti touhunsa. Järkyttävän hirveää kaikki jotka siihen kuuluu.
Voi olla persoonallisuushäiriö, kriisitilanne, loppuun ajettu ihminen tmv.