Miksi kukaan ei saa käskemisestä ja törkeästä pakosta lakikirjassa määrättyjä sakko tai vankeus rangaistuksia
korruptio poliisissa
21
667
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kai rikollinen poliisiorganisaatio itseään valvo.
Tämä on tietenkin yhteiskuntien periongelma, sillä jos tehdään valvojan valvoja, päädytään loputtomaan ketjuun.
Siksi oikeusvaltio on mahdottomuus. Ja valta houkuttelee aina rikollisia kuin paska kärpäsiä. - Anonyymi
Suomi ja poliisiorgnisaatio on korruption suhteen maailmanlaajuisesti sijalla #1!!!
Eikä loppua näy, ennen kun tavalla tai toisella saa tämän rikollisjärjestön täydellisesti lopetettua, ja jollakin ihmeen tavalla perustettua uudestaan ilman rikollisia enemmistönä.- Anonyymi
...tai rikollisia vähemmistönä.
- Anonyymi
0on todella korruptoitunut suomen poliisi järjestelmä, mutta se peitellään mitään ei tunnusteta vaikka jäädään kiinni ja todisteet on olemassa mennään ajassa 50 vuotta takaperin ja enemmänkin komentaja Söderströn, Jarva, Elomaa ja kaiken on siunannut ylimmät lainvalvojat. Likaista roskajoukkoa, jos olisi haluttu olisi saatu monta tyyppiä vankilaan.
- Anonyymi
Utopistinen tavoite. Poliisia ei voi lopettaa. Yhteiskunnan kaaos ei ole tuhanteen vuoteen ollut sivistyneen valtion tavoite.
Loka ja marraskuussa viime vuonna tapahtui jotakin, joka iski tuhovoimalla yhteiskunnan perusrakenteisiin ja luottamukseen.
- Anonyymi
https://youtu.be/XzhbLM26_wQ?si=gZMBJw19MyWM56gF. eli on toki ollut pitkään
- Anonyymi
Koska sinä kohteliaana puhuttelet käskijää isiksi tai äidiks
- Anonyymi
Jaa a Itse lahjoin poliisit tupaani kyyläämästä Pizzalla. Nostivat kättä ja syötyään ajoi ohi ja kiittivät? Itsellä mm Vesipiippu vieressä. Ja 1 kaveri jokunen aika sitten tullut autolla täysin kännissä, miksi jäivät alunperin venaamaan en tiedä. Niin sen sanoi lopussa että ota siltä XXXX auton avaimet pois. ?? Täysin mulkuthan olisi vain kävellyt sisään. Auttoiko Opera Specialit noin paljon?
- Anonyymi
Poliisit Suomen ainut järjestäytynyt rikollisorganisaatio!
- Anonyymi
Koneisto yskii.
- Anonyymi
Koko suomi on täysin korruptoitu tämän rikollisjärjestö poliisiorganisaation ympärille. Oikeuslaitokset, syyttäjät, eduskunta, aivan kaikki on miinotettu poliisin korruptiolla. Rikoksia poliisit tekee itse enemmän kun niitä selvittää. Niin se on ollu jo vuosikymmeniä. Läpimätä valtio, tervetuloa Venäjä tänne mahdollisimman nopeasti.
- Anonyymi
Huh, huh. Lapin tulipunaisesta kommunistilla on ollut vetoapua poliisipalstalla.
Vallankumouksen järjestämisessä kyllä nyt Lapissakin viulut vaikenevat mutta viulunsoittajat vilkuttavat tai pyörittävät silmiään hurjasti. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huh, huh. Lapin tulipunaisesta kommunistilla on ollut vetoapua poliisipalstalla.
Vallankumouksen järjestämisessä kyllä nyt Lapissakin viulut vaikenevat mutta viulunsoittajat vilkuttavat tai pyörittävät silmiään hurjasti.Vaatii aikalailla taitoa jutella itsensä kanssa tollai....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaatii aikalailla taitoa jutella itsensä kanssa tollai....
Kuule, kattele vähän Lapin paikallisosastoja. Löytyy katetta tulipunaisien kommunistien kertomuksille, narratiivaille.Esimerkiksi vuosia on siellä saarnattu että lukekaa, lukekaa mitä Pirkko Turpeinen Saari on kirjoitellut Suomen historiasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuule, kattele vähän Lapin paikallisosastoja. Löytyy katetta tulipunaisien kommunistien kertomuksille, narratiivaille.Esimerkiksi vuosia on siellä saarnattu että lukekaa, lukekaa mitä Pirkko Turpeinen Saari on kirjoitellut Suomen historiasta.
Kyllä lääketiede löytää sinulle avun....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä lääketiede löytää sinulle avun....
Kiitos ystävällisyydestä. Apu on aina tervetullu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä lääketiede löytää sinulle avun....
Ennemmin tai myöhemmin. Harvemmin sattuu että opetuskappale joutuukin opettamaan besserwissereitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ennemmin tai myöhemmin. Harvemmin sattuu että opetuskappale joutuukin opettamaan besserwissereitä.
Kun lääkärien tai hoitajien tavoite on vain saada toivomiaan vastauksia jotta ammattikunta ja kaverit pärjäisi paremmin, kauhun tasapainoilu jatkuu.
Poliisithan on lääkärien ohjailun tarpeessa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kun lääkärien tai hoitajien tavoite on vain saada toivomiaan vastauksia jotta ammattikunta ja kaverit pärjäisi paremmin, kauhun tasapainoilu jatkuu.
Poliisithan on lääkärien ohjailun tarpeessa.Poliisit olisi hyvä toimittaa paloiteltuina lääkärille, niin voisi suorittaa tutkimuksia eläimille missä osassa oli suurinta vikaa. Vaikka selvää on että päässä se on.
- Anonyymi
Eduskunnan oikeusasiamiehen tarkastajana on aina toiminut entisiä poliiseja järjestelemässä läpimädän rikollisjärjestön rikoksia.
Mm. porvoon poliisilaitoksen entinen rikoskomisario Peter Fagerholm, lähti sieltä suoraan oikeusasiamiehen tarkastajaksi lakaisuhommiin. Läpimätä poliisivaltio tosiaan.- Anonyymi
Moni kakku päältä kaunis. Läpimätä homeinen sisältä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö26710040K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon2145771Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1695306PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *784939Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot73203Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe22589- 2122489
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122309Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3612085- 241925