Ei perhana yhtä päivää mene.

Että ei joudu lukemaan jotain p*skoja ulkonäkökommentteja tai avauksia.

Onneksi minua ei kiinnosta, vaikka joku olisi sitä mieltä, että olen keski-ikäinen läski tai vaikka apina.

Mutta kun jotain se oikeasti loukkaa, niin meinaa vähän mennä kuppi nurin. Joku voi oikeasti olla tosi epävarma itsestään!

Koittakaa nyt samputti käyttäytyä edes yksi päivä ja kohdella toisia ihmisiä niin kuin toivoisitte itseänne kohdeltavan.

Niin sori kierrokset, meni kommentteja lukiessa tunteisiin...

Kiitos!

🖤
17389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Niinkin yksinkertaista: skrollaa ohi. Näin minäkin teen monesti jo pelkän otsikon luettuani. Ei näitä ole pakko lukea tai ylipäätään ei ole pakko olla palstalla.

Jos jollain on itsetunto huono, niin nämä tällaiset viestit ei varmasti sitä paranna.

Äänestä
  • Kyllä monesti skrollaankin. Pitää vaan olla hyvässä mielentilassa, että en provosoidu.

    Kyllä on pakko olla palstalla, niin pääsee joskus yli. Täällä kun tarpeeksi ottaa kakkenströmiä niskaan, niin on helpompi unohtaa sitten. :)

    Äänestä

Itse en kiinnitä niihin enää mitään huomiota. Rakastuneena rakkauden kohteen mielipide painaa paljon. Muiden mielipiteillä ei ole väliä.

Äänestä
  • Rakkaus tuo tunteista kaunein, se ihana tunne on!

    Äänestä

  • On se. Silloin ei pitäisi kuunnella muiden mielipiteitä.

    Äänestä

Meidän ns. normaalien ihmisten pitäisi tehdä kollektiivinen päätös, että nuo ikävät kommentoijat ja tahallaan provosoijat jätetään kokonaan huomiotta. Ja räikeimmät viestit liputetaan moderaattoreille.

Äänestä
  • Niin pitäisi ja sitten niitä täytesanoja, et kommenttia ei poisteta..

    Äänestä

Ei nää itsekkyyden multihuipentumat ymmärrä, että ei kaikkia oo veistetty samasta puusta.
Aito rakkaus harvoin katsoo paikkaa, aikaa, säätyä, rahoja, ulkonäköä, ikää, maata, maakuntaa tai yhtään mitään.

Mutta ovat katkeria elämäänsä ja jollain tapaa itsestään epävarmoja, koska eivät olisi muuten täällä kun kerran pitävät itseään niin mahtavana olematta sitä.

Mustasukkaisia, katkeria jne. Haukkumassa viattomia jne.

Äänestä
  • No näinhän se on ja tuo on niin totta, mitä rakkaudesta kirjoitat.

    Äänestä

Mulle on käynyt niin että mulle sanottiin eilen irl "sä oot kaunis." Mut täältä lukenut tätä sontaa ja naisten arvostelua ja lyttäämistä niin paljon että vaikea enää uskoa mitään.

Äänestä
  • Usko pois vaan. Ei kannata kuunnella näitä täältä, kun eihän sua kukaan edes näe täällä. :)

    Ap.

    Äänestä

Tiedätkö mikä on FUGLY?

Se on FAT and UGLY.

Siihen jos lisää vielä O:n niin saa OLDin.

Ei sille mitään mahda jos nainen on niin vitun laiska että on läski että menee auttamatta sinne paskakategoriaan.

Iälle ei mahda mitään kukaan, mutta sen vaikutuksille paljonkin.

Kumma juttu että ujoja, lyhyitä jne. miehiä saa haukkua, mutta jos kertoo totuuden tietynlaisista naisista niin sitten alkaa paru.

Äänestä
  • Miksi luulet että ketään kiinnostaa sun mielipide ulkonäöstään?

    Äänestä

  • Säälittävää. Olet ensimmäisestä lauseesta lähtien väärässä. Fugly on fucking + ugly.

    Äänestä

  • Minä en kannata kenenkään haukkumista, mutta voisin keksiä "uusia" sanoja...

    LIGAF = Like i'd give a fuck
    OALA = Opinions are like assholes
    HAM = Happy and marvelous

    Tuossapa muutama ensi alkuun.
    Joku toinen voi keksiä lisää. ;)

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Minä en kannata kenenkään haukkumista, mutta voisin keksiä "uusia" sanoja...

    LIGAF = Like i'd give a fuck
    OALA = Opinions are like assholes
    HAM = Happy and marvelous

    Tuossapa muutama ensi alkuun.
    Joku toinen voi keksiä lisää. ;)

    T. Allipirkko tuo Pirkkojen alli.

    Äänestä

Voi luoja ota mut jo täältä pois😩 tai ei vielä kuitenkaan tämä elämä niin hauskaa ja lukea hauskoja juttuja tyyliin oot niin vitun ruma😂mut hei kaikki me ollaan sellasia kun ollaan ihania ärsyttäviä olioita ja hyväksytään itsemme sellasina kun ollaan ja voi kyynel😢kaikki me täältä maailmasta joku päivä häivytään lopullisesti niin eletään tämä elämä loppuun ja vihataan ja rakastetaan ja välillä tuuleen huudetaan🌠

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Että ei joudu lukemaan jotain p*skoja ulkonäkökommentteja tai avauksia.

Onneksi minua ei kiinnosta, vaikka joku olisi sitä mieltä, että olen keski-ikäinen läski tai vaikka apina.

Mutta kun jotain se oikeasti loukkaa, niin meinaa vähän mennä kuppi nurin. Joku voi oikeasti olla tosi epävarma itsestään!

Koittakaa nyt samputti käyttäytyä edes yksi päivä ja kohdella toisia ihmisiä niin kuin toivoisitte itseänne kohdeltavan.

Niin sori kierrokset, meni kommentteja lukiessa tunteisiin...

Kiitos!

🖤

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu