Sinuntuubissa on näitä videoita joissa syödään 6 kilogramman pizza (oli paellapannun kokoinen) tietyssä ajassa.
Jos onnistuu niin saa kuvan ja nimen pizzerian seinälle.
Onko Kuopiossa vastaavia paikkoja?
Onko Kuopiossa pizzahaastetta?
11
723
Vastaukset
- Anonyymi
Pizza oli halkaisijaltaan 38 tuumaa. Pizzan sai ilmaiseksi ja lisäksi 500 dollaria jos söi tunnissa. https://www.youtube.com/watch?v=nKkGGEHsI3c
- Anonyymi
Kyllä Kuopioon pitäisi saada tällainen.
Pystyisitkö sinä syömään yhden Suomen suurimmista pizzoista?
Siilinpesän Sukupizzan voi halutessaan nauttia myös osana syömishaastetta.
Syömishaasteessa tavoitteena on syödä halkaisijaltaan 80–90 senttimetrin kokoinen pizza yksin 45 minuutissa. Jos haasteessa onnistuu, pizzan saa ilmaiseksi. - Anonyymi
Kuopiolainen! Kerro kuuluuko mielestäsi ananas pitsaan?
- Anonyymi
Pizzaa....
- Anonyymi
Hellepizza
- Anonyymi
Ananasrenkaista saa oikein maukkaita minipitsapohjia. Siihen kun päälle laittaa peperonia ja oliiveja, mozzarellaa unohtamatta, niin johan on maukas paketti!
- Anonyymi
Saako torilta pitsaa?
- Anonyymi
Mistä saisin kylmimmän pitsan? Sellaisen että sais lapaset käsissä syödä ja pipo päässä sekä villasukat jaloissa. Housutkin hyvä olla.
- Anonyymi
joko täältäki saa pitsaa?
- Anonyymi
Jossain paikassa pizzaa ja jos myydään, niin missä on parasta pizzaa?
- Anonyymi
oho-pitsaa
Ketjusta on poistettu 40 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522216
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3511485Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.971473- 2091428
- 681121
- 35988
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59960Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31959Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta29891Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46859