Kontrollina on nyt joku kova Tarja-fani kun kaikki vastaukset poistetaan mutta kokeillaan jälleen. Tolkki on hieno herrasmies joka joskus sairautensa takia lipsauttelee totuuksia suustaan mutta ei hän mikään naisvihamielinen ole. Tämä käy ilmi jos tarkastelee herran soolouraa. Hän on palkannut paljon naislaulajia ja todella koviakin nimiä mikä kertoo Timon arvostuksesta metallipiireissä. Misogynia ja misandria kulkevat käsikädessä ja woken pikkuhiljaa siirtyessä muistojen joukkoon on aika lopettaa noiden käsitteiden vatvominen.
Saatananpalvonta on nykyään maallistuneessa Suomessa täysin samantekevää, pidetäähän Suomen kirkoissakin metallimessuja, Joulukonserteissa tehdään useista uskonnollispohjaisista lauluista metalliversioita jne. Eli sekin on jo mennyttä maailmaa.
Natseja löytyy nykyään lähinnä vasemmistopiireistä jotka osoittavat mieltä koska juutalaiset ilkeävät taistella terroristeja vastaan. Siitä maailmasta Timo tuskin tietää mitään.
Sika Timo ei ole vaan todistetusti hieno herrasmies josta koko Suomi voi olla ylpeä.
Ylilaudan jonnet on joka on välttämätön ilmiö sanavapaassa demokratiassa ja ne jotka haluaisivat hiljentää tuon joukon niin heidän kannattaisi miettiä mitä he oikein pelkäävät noissa tyypeissä. Ei kait vaan totuudenpuhujia?
Jatketaan Timo Tolkki keskustelua tästä koska koska tuo toinen taisi tulla täyteen
4
706
Vastaukset
- Anonyymi
Sanaa mieltä - noi Tolkkia sorsivat kommentit lähtevät ilmeisesti, mu-tu-pohjalta henkilöltä joka ei tunne koko raskaan nmusiikin genreä. Noi uskonlahkolaiset ovat täysin sekaisin noiden saatanoittensa kanssa, tietysti raskaassa musassa on ollut joitain bändeja jossa tuo "pannuhuoneen" päälikkö on tullut siinämäärin elämään, että mömmöistä ja "saatanallisista säkeistä" on nuppi mennyt sekaisin. _ Tolkki ei kuulu siihen ryhmään.
- Anonyymi
Turusellahan on oma forum, jossa ei kukaan tietenkään käy, joten ehkä aihe kuuluisi sinne?
- Anonyymi
Tolkki nyt on aivan toisen tason muusikko kuin joku Holopainen. Tolkki parhaina päivinä ja levyillä pätki Naitvissin suohon.
- Anonyymi
Hehe, säveltäjänä tavis Tuomakseen verratuna.
Mutta kukapa ei...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 275313
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r34667- 1501655
Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1551446Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais141270- 931104
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike211094viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.206987En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.64939- 37839