Onko vanhoissa Yariksissa vain yksi peruutusvalo takana. Jostain olen niin kuullut ja niin vakuutti auton omistajakin. Se tuntuu oudolta. Taisi olla oikella puolella. Miten on. Loogisesti ajatellen ne pitäisi olla kummallakin puolella tietty.
Onko vahassa Yariksessa vain yksi peruutusvalo takana?
Anonyymi-ap
4
537
Vastaukset
- Anonyymi
Vain toisella puolella.
- Anonyymi
Peruutusvalo ei ole pakolllinen molemmilla puolilla. Yksi riittää. Tojotissa visiin oikealla puolella koska Japanissa autoissa ohjauskin on oikealla.
- Anonyymi
Kiitos paljon, en tosin ymmärrä tuota logiikkaa. Kun peruuttaessa valon pitäisi heijastua tasaisesti ja samoin valojen näkyä paremmin.
- Anonyymi
Valaisimien rakenteessa on säästetty. Toisella puolella on vastaavassa kohdassa takasumuvalo.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1042301
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231430- 1291428
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau311424- 681243
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3401094- 89995
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56944- 122821
- 82806