Tunnustan - Dacia viehättää minua

Anonyymi-ap

Olen riehunut tällä palstalla koska ottaa kupoliin Dacian hyvyys. Halwalla hinnalla saa takuunalaisen auton, jossa turbo moottori, karvanopat ja laadukas maalaus. Minulla on ruosteen syömä auto jossa kettinki rallattaa, turbo viheltää ja pakoputki pörisee. Jarrutkin ovat ihan lopussa. Oi miksi en ostanut aikoinaan aitoa Daciaa!

6

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ajaahan moni muukin muutaman vuoden ikäisillä Renaulteilla. Jos haluaa samanlaisen uuden auton, ostetaan Dacia.

    • Anonyymi

      Ei ota kupoliin oma eikä muiden autot. Ajan Dacialla.

      • Anonyymi

        Daciat ja toyotat ovat kokoajan tientukkona. Työantaja vain kiristää ja kiristää aikatauluja ja perslävet matelevat edessä alle nopeusrajoitusten.


    • Anonyymi

      Kun nyt ajelee keskikokoisella tila-autolla, niin pitäähän se jonkun ajan kuluttua
      vaihtaa tuoreempaan. Tuolloin tarpeiden mukainen Jogger on hyvä vaihtoehto.

      • Anonyymi

        ETTÄ OTTAA KUPOLIIN. SINÄ AJAT HIENOLLA TILA-AUTOLLA JA KOHTA HIENOLLA JOGGERILLA. MINÄ RUOSTEISELLA RAADOLLA MISSÄ KAIKENLAISTA MUUTAKIN VIKAA.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      38
      4777
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      157
      2692
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      105
      2239
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      22
      1744
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1726
    6. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      25
      1507
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      67
      1465
    8. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      82
      1454
    9. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      73
      1428
    10. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      82
      1401
    Aihe