Kankaanpään valtuuston puheenjohtaja, maatilayrittäjä Mikko Uusitalo nousi Satakunnan poliitikkojen tulovertailun ykköseksi. Uusitalo rohmusi yli 161 000 euron tulot verovuonna 2022.
Kankaanpään valtuuston puheenjohtaja, maatilayrittäjä Mikko Uusitalo nousi Satakunnan poliitikkojen
26
1043
Vastaukset
- Anonyymi
Mukavasti niillä menee. Ei huolta leivästä eikä asunnosta....
Suomalaisilta leikataan, väkisin maahan tulleilta ja tänne noudetuille tulee 2024 budjettiin lisää. - Anonyymi
Hyvä se on Kusitalon ja muiden kepuloisten lypsää maataloustukia EU:n turpeista utareista. Onneksi Kepun kannatustrendi on kuitenkin siinä määrin lehmän hännän laskua mukaileva ja nykyinen puoluejohto siinä määrin saamaton, että Saarikon luotsaaman saatanallisen siltarumpuorkesterin lopullinen marginalisoituminen ja putoaminen eduskunnasta on vain ajan kysymys. Ihan heikkoa tekee ajatellessa sitä paskamyrskyä, jossa rakas kotimaamme on näiden kahden tunkiolle joutavan puolueen johdolla joutunut luovimaan.
- Anonyymi
Sinä osaat suomenkielen!
- Anonyymi
Jaahas, kateelliset saa taas jauhaa verotietopäivänä. Miten voi jonkun toisen asiat kiinnostaa noin.
- Anonyymi
Tyhmää edes julkaista jonkun raha tietoja. Luulis olevan henkilökohtainen asia.
- Anonyymi
mutta, kun ne ovat minun verorahoista peräisin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mutta, kun ne ovat minun verorahoista peräisin
😂😂 ”minun”
So what??
Itke ja valita muiden varallisuudesta. Kyllä on kateus satakuntalaisten tauti. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
😂😂 ”minun”
So what??
Itke ja valita muiden varallisuudesta. Kyllä on kateus satakuntalaisten tauti.älä paljasta tyhmyyttäsi enemmän!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
älä paljasta tyhmyyttäsi enemmän!
Kukahan täällä se tyhmä ja köyhä on? T. Uusi Mersu alla
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kukahan täällä se tyhmä ja köyhä on? T. Uusi Mersu alla
Mersuja saa rahoituksella nykyään kaikki resuperseet
- Anonyymi
Tunnen Mikon ja tiedän ettå siinä talossa ei syödä laiskanleipää, työtä tehdään ja paljon. Maatiloja on myytävänä paljon jos kiinnostaa helppo raha kannattaa ostaa ja alkaa tehdä rahaa helpolla.
- Anonyymi
no voi voi... isältä saatu perintötila on aivan eri asia kuin ostaa vapailta markkinoilta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
no voi voi... isältä saatu perintötila on aivan eri asia kuin ostaa vapailta markkinoilta
Hanki elämä äläkä ole toiselle kateellinen.
- Anonyymi
älä itke vajakki
- Anonyymi
Kyllä kaikille olis rahaa antaa mutta ahneen pussi ei täyty ikinä.. Eikä koskaan ole tarpeeksi.
- Anonyymi
Kai mies nyt tuolla rahakasalla huomiota herättämättä avustaa muutamalla kymppitonnilla Ukraina-keskusta sotahulluja Israelin ystäviä ja antaa Natolle tiluksistaan harjoittelupaikan ampua ophjuksia???
- Anonyymi
Avustaa ainoastaan sinun ja minun verorahista ottamillaan
- Anonyymi
Avustaa sukuaan!
- Anonyymi
Aikansa kutakin sano pässi kun päättää seinään hakkas
- Anonyymi
Verommaksajilta kerättyä rahaa on tuosta summasta suurin osa. Tuollaisilla summilla saa rahan jo mukavasti poikimaan. Ostaa vaikka sijoitusasuntoja ja vuokraa niitä köyhille. Taas saa lisää tulonsiirtoja ja ikiliikkuja toimii.
- Anonyymi
Tuleeko hänestä uusi "Koplaaja-Juhantalo"?
- Anonyymi
Tuskin. Ei tarvi koplailla kun pärjää hyvin ihan laillisin keinoin. Kiitos siitä tämän kepulandian päättäjille.
- Anonyymi
Hyvä kun pärjää.. Mut olisi oikeus ja kohtuus että muutkin pärjäisi maatiloillaan. Eli tasapuolinen jakaminen tuista. Ei yksi maatila kuitenkaan pysty kaikkee maitoo tuottaan. Ja jos ei tukia olisi mitenkähän tämä tila myöskään pärjäisi. Tai olisi kiinnostusta pitää.
- Anonyymi
Miksei autokorjaamon omistaja saa samanlaisia automaatitukiaisia pari kertaa vuodessa?
Miksei mies joka ompelee nukenvaatteita ly-numerolla ja maksaa kaikki lakisääteiset tukehdu valtion tukiaisiin?- Anonyymi
Avainsana on edusvalvonta. Joillakin se on huippuunsa viritetty, toisilla sitä ei ole lainkaan.
- Anonyymi
Ei oo ihan verosuunnittelu osunu lankulle ku päästää nimensä lehteen. Näitä ”liikemiehiä” tarvitaan vaan lisää niin saadaan verorahaa kaupungille!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172463
- 441271
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70927Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää137872- 45851
- 59817
- 42796
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44765Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164742Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130704