Harhailee. Täältä ei voi oikeasti tunnistaa ketään. Toivottavasti kaikki tajuaisi tämän jonain päivänä. Kaikki perustuu omaan mielikuvitukseen.
Kaikki jotka täällä käy
Anonyymi-ap
21457
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Mä toivon ylikaiken, että yksi mies ei ikinä osaa yhdistää mitään!
Mä taas toivon että voisin yhdistää niin voisin mennä ja halata.
Mulle on ihan hel vetin sama tunnistaako vai ei. Kukaan ei ole täydellinen eikä noloudella ole huippuja saati laaksoja.
Ei oo täydellinen ei! Mutta en mä vaan halua, kulissit on tässä pidettävä! Sitten joskus voi kertoa. Ehkä!
Tunnistin täältä jonkun viime vuonna.
Ihanko totta?? Tämähän on kuitenkin keskustelupalsta? Eikö??
Mä oon tunnistanu monta tuttua täältä eikä kiinnosta pätkääkään vaikka mut tunnistetaan.
Ei vaan sinä luulet tunnistaneesi. Sinun tapaiset luulijat luulee minua lähes aina tutukseen, mutta kun ei niin ei. Sivusta
Minusta olisi mukava, jos yksi tuttu tunnistaisi. Valitettavasti kuitenkin tunnistaja on monesti joku muu kiusankappale.
Ei täällä tunnistakaan ketään.
Mutta yksittäisiä kommentteja voi tunnistaa, jos molemmat on samalla aallonpituudella.
Harmi että HÄN väsyi tähän jo.
Eniten ärsyttää nuo mt:t, jotka kirjoittaa kertomatta mitään, edes sukupuolta ja olettaa, että kyllä heidät siitä tunnistaa. Jos kysyt jotain niin vastaus on "oikea tietää". Ei mulla ole mitään tyhmiä ihmisiä vastaan, mutta on tuo välillä uskomatonta.
Et sinä voi sitä tietää. Kertoihan joku nikillinen, että on käynyt treffeilläkin jonkun kanssa täältä. Jos ihmiset on täällä tutustunut ja sitten jääneet kirjoittelemaan niin voivat hyvinkin tunnistaa toisensa. Sinun pitää ymmärtää että kaikkien tilanne ei ole kuten sinulla. Pitää astua omasta kuplasta ulos ja pysty ajattelemaan laajemmin. Tiedän, ei onnistu läheskään kaikilta.
Oikeesti. Kyllä voi tunnistaa ja näin on käynyt.
Ei perustu mielikuvitukseen vaan tunnistamiseen.
Ihmiset kertovan tunnistuksen toivossa asioita joista toinen voisi tunnistaa. Sivullisille ne eivät välttämättä sano mitään mutta oikeat voivat tunnistaa.
Tunnistin joskus kauan sitten entisen kaivattuni koska kertoi asioista joita meille oli tapahtunut ja liittyi tähän vielä kolmaskin henkilö joka liittyi meihin josta kertoi myös. Kun on tarpeeksi hyvät tunnisteet niin miksei tunnistaisi. Jos ihmiset kaipaa niin tänne on helppo eksyä.
Tiedän myös että kaipaamani henkilö käy täällä , olen myös tiedostanut sen kun hän ei ole täällä.
Just noin! Todellakin voi tunnistaa
Näitä kirjoittaa ne, jotka pelkää jäävänsä täällä kiinni housut kintuissa. Täällä on ihan helppo tunnistaa toinen niin, että kukaan ulkopuolinen ei sitä tajua. Mutta pitää olla suht fiksu.
Minä olen suht fiksu. Niin fiksu, että tunnen itseni usein tyhmäksi.
Tajuan sen kyllä. Tämä on tapa.. ja nimenomaan väärä tapa hoitaa asioita koska tämä sekoittaa pään.
Tulkinta muuttuu täysin koko todellisuuteen.
Tästä palstariippuvuudesta pitäs päästä eroon.
Tai siis väärä paikka edes pahemmin jäsentää mitään. Mutta ainakin jos käy tunteet läpi tänne niin se voi auttaa muuallakin elämässä. Kunhan sen vaan jättää siihen.
Itsellä ainakin kovien sydämen kipuilujen vuoksi aiheettomia pelkoja, epävarmuutta ja jopa harhaluuloja jotka kyllä tiedostaa kuitenkin.
Itsellä tilanne se että IRL elämä on tällä hetkellä niin vaikeaa ja sekaisin sekä murrosvaiheessa niin sitä hakee jotain lohtua muka jostain ja lopulta päätyy suurenmoiseen ahdistukseen tämän palstan takia.
Eli tämä pahentaa.
Tästä riippuvuudesta kirjottaa tänne pääsee kyllä. Vaikka askel askeleelta. Viikko pois, kaksi viikkoa pois.. jne. Mainoksiahan täällä halutaan katsovan. Tästä hyötyy kaikki muut paitsi me surulliset ja epätoivoiset.
Eli psykologille ja palsta pois. Mun neuvo. Kaikkea hyvää kaikille elämään. 🙏
Terkkuja tutuille! 🙋
samaa mieltä ,itsekin olen miettinyt miten se jalan lepuutus nyt meni.
Hohhoijaa. Lämpimät terveiset kaivatulle