Henkilöstölle suunnitellaan verorahoilla pikkujouluja. nyt alko ihan oikeesti taas kiinnostaa kenen taskuun näitä rahoja suunnitellaan
kaupungin pikkujoulut
16
576
Vastaukset
- Anonyymi
Mennään porukalla kuokkimaan, siitä tulee hauskaa!
- Anonyymi
Viime vuonna syystartti tykkimäen hyvipuistossa. Ostetaanko tänäkin vuonna tarjoilut s ryhmältä. Tarjoiluunhan suurin osa rahoista menee.
- Anonyymi
Kaupungissa on tällä hetkellä aika monta viileässä kämpässä sinnittelevää työtöntä vanhempaa jotka hakevat lapsilleen vaatteet kirpputorilta ja ruokaa kauppojen ilta alesta. He varmaan myöhemmin mielellään katsovat paikallislehdestä kuvia pikkujoulujen bilebändistä ja tarjoiluista.. Jokainen jolla työpaikka nyt on täytyisi ymmärtää että tänä vuonna ei tarvita solidaarisuudesta parin sadan tuhannen pikkujouluja. Sitä paitsi vähävaraisimmilla työntekijöillä ei välttämättä ole edes tilaisuutta päästä Kuusaalle.
- Anonyymi
Kielletään sitten kaikilta ihmisiltä paitsi pikkijoulujen myös paljon kalliimpien oikeiden joulujen vietto. Tosiasiassa kaikki onkin aivan turhaa. Pikkujouluja voit halutessaan viettä ympäri vuotta jos haluaa.
- Anonyymi
korjaan parin kymmenen tuhannen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kielletään sitten kaikilta ihmisiltä paitsi pikkijoulujen myös paljon kalliimpien oikeiden joulujen vietto. Tosiasiassa kaikki onkin aivan turhaa. Pikkujouluja voit halutessaan viettä ympäri vuotta jos haluaa.
Kyllä sie pärjäät vaikka ne peruttaisiin. On siulla kuitenkin enemmän tilaisuuksia yhteisöllisyyteen kuin niillä työttömillä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kielletään sitten kaikilta ihmisiltä paitsi pikkijoulujen myös paljon kalliimpien oikeiden joulujen vietto. Tosiasiassa kaikki onkin aivan turhaa. Pikkujouluja voit halutessaan viettä ympäri vuotta jos haluaa.
Ei niitä tarvi kieltää. Kyllä niiden vietto vähävarasilta ihan luonnostaan typistyy.
- Anonyymi
Kouvolan kaupungin työntekijöiden pikkujoulut ja "työhyvinvointiin" tuhlattu raha maksaa joka vuosi VERONMAKSAJILLE saman verran kuin Kuusankosken uimahallin kulut olisi vuodessa, 350 000€
TÄMÄKÖ ON SITÄ SÄÄSTÖÄ, KOUVOLA??????????????????? - Anonyymi
Älä aloittaja ja muutkaan huolehtiko. Ettehän te kukaan maksa mitään verojakaan.
Kela gold as you know. Vittu ettehän te ymmärrä tuotakaan...- Anonyymi
ja sinä puupää se maksat palkastasi sitä veroa suomivaltiolla kuten lampaat tekee.
viisas pääsee vähemmällä ja omista ei maksella mittää.
yhteiskunta painukoon vittuun sääntöoineen ja veroineen, - jj
- Anonyymi
Jäähallin joulupuuroa joku ehdotti ja se onkin just hyvä. Sinne helppo mennä eikä minunkaan tarvi käydä ostamassa vähän parempaa seppälää.
- Anonyymi
Sen haluun sitten ehdottomasti jälkeenpäin kuulla mikä on ollu duunareiden ja pomojen osuus noissa pippaloissa ja mistä on tarjoilut hankittu.
- Anonyymi
Kas kun oma emäntä lähti pikkujoulhin ja omasta pussista pitää maksaa 30€ vaikka kaupungilla töissä.
- Anonyymi
Kyllähän työntekijöille pitää pikkujoulut järkestää., myös kaupungin työntekijöille.'
Mutta se lehdessäkin mainittu jokavuotinen liki 350 000 euroa työntekijöiden työkykyä ylläpitävään toimintaan (TYKY) on leikattava välittömästi pois.- Anonyymi
TYKY on lakisääteistä toimintaa. Miten se pitäisi hoitaa ?
- Anonyymi
Ei ole näistä uhlista kai lehtijuttua tehty
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937578
- 403632
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021856- 241090
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html32953Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,27921Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53807Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31732Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60729Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v26662