Maahanmuutto
Katujenginuori tarvitsee usein vain uudet tennarit
Moktar.Gubta
2023-11-08 09:07:44
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b7b71fb1-b5ee-4a58-8531-3389615a4883
”Itä-Uudenmaan poliisilaitoksen alueella toimii pääosin kantasuomalaisista koostuva katujengi…”
Niin ne haaveet kaatuvat ja paskapuheet haihtuvat kuin aamuinen tuhnu Saharassa. Toisin kuin torvelot tällä huutelevat, katujengeily ei sekään vaadi maahanmuuttajataustaa tai kaksoiskansalaisuutta.
Ajatteleva ihminen tietää, että jengejä on aina ollut. Aina nuoret ovat pyörineet porukoissaan ja tehneet tyhmyyksiä. Nykyisin on vain muuttunut se, että nuorten käytös on aiempaa väkivaltaisempaa ja huumeiden käyttö on yleistynyt. Huumeiden käyttö tuo mukanaan huumeiden katukaupan ja sen mukana rahaa pyörii nyt kadulla.
Iltapäivälehdet ja some vielä lyövät löylyä lisää kirjoittamalla täysin vailla mitään kritiikkiä huumekauppiaiden ja heidän puolibimbojen tyttöystävien luksuselämästä. Kun nuoren on ihan pakko saada Balenciaga-huppari ja Canada Goose-takki, pöljäpäinen teinipoika on kohta linkkari taskussa kaikki illat kadulla pörräämässä, koska tää on meidän mesta.
Tällainen kehitys ei valitettavasti katso nuoren ihonväriä, uskollista taustaa tai nuoren omien vanhempien kasvatusperiaatteita, pelkkä nuoren oma pöljäpäisyys riittää vallan mainiosti.
Kuten tiedetään, kantasuomalaisten pöljyysindeksi ei juurikaan poikkea muunmaalaisten pöljyysindeksistä.
Nauretaan yhdessä. ;) Oulussakin?
Kokoomuslainen Moktar Gubta sanoo?
9
349
Vastaukset
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18097909/sairaalasta-vastannut-laakari-on-paennut-ruotsista-ja-hanet-on-etsintakuulutettu-#comment-124190691
moktar gubtaa kansalle joka islamia rakastaa SDP- Anonyymi
kansa tietää suomessa mitä musut hommailee?
- Anonyymi
JAA sdp islam joka saitille
- Anonyymi
ISLAM JA TUHO ALKAA KAIKEN HYVÄN MURJOEN JA TALLOEN
- Anonyymi
stubb kaukonäkö?
- Anonyymi
ällainen kehitys ei valitettavasti katso nuoren ihonväriä, uskollista taustaa tai nuoren omien vanhempien kasvatusperiaatteita, pelkkä nuoren oma pöljäpäisyys riittää vallan mainiosti.
PS. Moktar näkemys kohdistuu yksilöön...kunnon sika demari - Anonyymi
hih
- Anonyymi
Eino Körnö Ps laulaa karaokessa usein lempikappaleensa Valot Moskovan.
- Anonyymi
Moktar gubta on kuin poliisi Taponen jutuissaan...
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark894695Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2044615"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1113081Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m223057Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p962980Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382278Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.332177- 892153
- 202112
Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi391958